پ٫ مرداد ۲۰ام, ۱۴۰۱

رفع مشکلات شهرک اندیشه قزوین منوط به رأی مثبت شورای عالی معماری و شهرسازی شد

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: پرونده شهرک اندیشه به شورای عالی معماری و شهرسازی رفته و اگر مصوبات کارگروه استانی در این شورا تأیید شود، مشکل شهرک اندیشه حل می‌شود.

از قزوین، حدود ۲ سال از آغاز مشکلات شهرک اندیشه و سلب حق دریافت مجوز ساخت برای زمین‌های این شهرک می‌گذرد و در این ۲ سال هم بارها مسئولان وعده‌هایی برای حل مشکلات شهرک در اسرع وقت داده‌اند، اما هنوز خبری از رفع موانع اعطای پروانه ساخت در شهرک اندیشه نیست و همچنان شهرداری قزوین از انجام این کار ممانعت می‌کند.

شهرک اندیشه به ۲ بخش ۲۱.۵ هکتاری و ۱۵ هکتاری تقسیم می‌شود که بخش ۲۱.۵ هکتاری تشریفات قانونی تغییر کاربری را درست طی کرده و بخش ۱۵ هکتاری این تشریفات را طی نکرده و البته در یک اقدام عجیب صدور مجوز ساخت در بخش ۲۱.۵ هکتاری هم منوط به حل مشکل بخش ۱۵ هکتاری عنوان شده است.

اما معاون عمرانی استاندار قزوین در حاشیه نشست خبری با اهالی رسانه استان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده شهرک اندیشه اظهار داشت: پرونده شهرک اندیشه به شورای عالی معماری و شهرسازی رفته و باید طبق روال باید تصمیماتی که ما در کارگروه استانی گرفتیم، توسط شورای عالی معماری و شهرسازی تأیید شود تا بتوانیم آن را ابلاغ کنیم.

مهدی رجحانی با بیان اینکه تصمیمات و مصوبات درباره شهرک اندیشه همان خواست مردم بوده است، تصریح کرد: یکی از تصمیمات طی شدن فرآیند تغییر کاربری در بخش ۱۵ هکتاری بوده که اگر این تصمیمات را شورای عالی شهرسازی تأیید کند، ما هم آنها را به شهرداری قزوین ابلاغ می‌کنیم و مشکل شهرک اندیشه حل می‌شود.

وی اضافه کرد: سیر رسیدگی به این نوع پرونده‌ها در شورای عالی شهرسازی یک روال چندماهه است، اما خواهش کردیم که رسیدگی و اعلام نظر درباره شهرک اندیشه را ظرف چند هفته انجام دهند و مسئولان شورا هم قول دادند که این بررسی را سریع‌تر انجام دهند.

رجحانی ادامه داد: البته تا امروز چند هفته از ارسال پرونده به شورای عالی شهرسازی گذشته و احتمال دارد در هفته‌های آتی این پرونده به نتیجه برسد که امیدواریم نتیجه آن مثبت باشد و دغدغه‌های اهالی شهرک اندیشه برطرف شود.

تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *