ش٫ فروردین ۲۵ام, ۱۴۰۳

۶ معماری عجیب در طراحی خانه

انسان‌ها گاهی کار‌های خلاقانه تری نسبت به آنچه لازم است، انجام می‌دهند. این خلاقیت‌ها در هر سازه‌ای ممکن است به کار گرفته و نمایان شود. در این گزارش کوتاه نیز چند مورد از عجیب‌ترین خانه‌های طراحی و ساخته شده را مشاهده می‌کنید که احتمالا برایتان تازگی دارد و سوالاتی را در ذهنتان ایجاد می‌کند.

خانه بوئینگ ۷۲۷

همانطور که از نام سازه مشخص است، این یک هواپیمای قدیمی و توخالی و دارای ۳ اتاق خواب و ۲ حمام و یک اتاق نشیمن و جکوزی مشرف به دریاچه است.

خانه بوتینگ 727

 

خانه حبابی

صاحب خانه حبابی، طراح بین المللی به نام پیر کاردین است. این خانه‌های متفاوت مشرف به دریای مدیترانه و به شکل حباب‌هایی روی هم شکل گرفته است.

 

خانه حبابی

صخره خانه

این خانه یکی از وحشتناک‌ترین خانه‌ها به حساب می‌آید، زیرا خانه‌ای است که به طور کامل ساخته و سپس در دامنه کوه آویزان شده است. این خانه از ۵ طبقه تشکیل شده، در حالی که ورودی آن برخلاف سایر ساختمان‌ها روی پشت بام است.

صخره خانه

خانه خورشیدی

این خانه در فرانسه و در نزدیکی شهر استراسبورگ به شکل جواهر یا سفینه فضایی ساخته شده است. شکل این خانه به آن اجازه می‌دهد تا بیشترین مقدار انرژی خورشیدی را جمع آوری کند.

خانه خورشیدی

خانه کرت

این خانه به عنوان باریک‌ترین خانه در جهان شناخته می‌شود و در لهستان واقع شده است. این خانه حتی برای زوج‌های متاهل هم مناسب نیست، زیرا بسیار باریک است و طول وسیع‌ترین ناحیه در آن تنها به یک متر و بیست سانتی متر می‌رسد.

خانه کرت

خانه وارونه

خانه وارونه در روستای کوچکی در لهستان به سفارش دانیل شاپیوفسکی ساخته شده و یکی از مقاصد گردشگران است. البته بعد از ساخت این خانه معماران دیگری نیز دست به کار شدند و خانه­‌های وارونه­ زیادی را طراحی کردند.

خانه وارونه

باشگاه خبرنگاران جوان

درباره نویسنده