یک خانه تاریخی در تهران تخریب شد/ شهرداری در دی ماه پروانه ساخت داد

 

اصر امانی در جلسه روز گذشته شورای شهربه تخریب خانه موسوم به خانه شهرداران اشاره می‌کند و می‌گوید یک ساختمان معروف در اقدسیه در دوره گذشته فروخته شده، تخریب این خانه که دارای معماری منحصربه‌فرد بود، آغاز شده، با وجود اینکه در دوره‌های گذشته املاک زیادی واگذار شده؛ اما شهرداران سعی می‌کردند این خانه را به دلیل نوع معماری حفظ کنند. هرچند که این خانه میراثی نیست؛ اما خانه باارزشی بود که می‌توانستیم آن را به مرکز فرهنگی تبدیل کنیم.

اما پاسخ این انتقادها را پیروز حناچی داد. او در واکنش به انتقادها درباره این تخریب خانه شهرداران که گفته می‌شود حناچی قول داده بود که در صورت فروش این خانه باز هم این خانه حفظ شود، می‌گوید: تلاش کردیم در این مدت که ما در شهرداری تهران مسئولیت داشتیم، این ملک تخریب نشود و در دوره ما نیز پروانه تخریب و نوسازی برای آن صادر نشد. لزومی هم نداشت که شهردار تهران در شمال شهر در خانه‌ای لاکچری زندگی کند و اولویت ما مناطق مرکزی، فرسوده و فراموش‌شده تهران بود؛ اما دقت داشته باشید که پروانه این ساختمان در تاریخ ۲۲/۱۰/۱۴۰۰ صادر شده است و دوستان در حال رد گم‌کردن هستند.
او با بیان اینکه ما قول دادیم تا زمانی که بر سر کار هستیم، این خانه حفظ شود که حفظ شد، ادامه می‌دهد: اما وقتی نیستیم و مسئولیت با ما نیست، چه کنیم؟ شهرداری فعلی می‌توانست پروانه ندهد یا شرط و شروط بگذارد یا با مالک به مذاکره بنشیند و او را راضی کند که تخریب نکند.

خبرآنلاین

درباره نویسنده