س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

پروژه کاریزبوم سبب اتلاف هزینه و منابع ملی است

کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: اجرای پروژه هایی همچون کاریزبوم در حومه شهر سبب اتلاف هزینه و منابع ملی شده و نیازمند توجه و موضع گیری جدی مسئولان ذی ربط خواهد بود.

مرتضی شایق رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: موضع شورای شهر و شهرداری یزد درباره اجرای پروژه های عمرانی در حومه شهر باید مشخص بوده و با اقدامات جدی پی گیری شود.

 مرتضی شایق، رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد گفت: ارائه خدمات به حومه شهر بسیار پر هزینه خواهد بود و لازم است شهرداری نسبت به گسترش حومه شهر موضع گیری مشخصی داشته باشد.

شایق ادامه داد: گسترش حومه های شهر نیازمند انتقال بسیاری از خدمات از جمله حمل و نقل، پسماند، آتش نشانی و … به این مناطق خواهد بود که هزینه بر و با تبعات فراوان همراه است.

وی به پروژه کاریزبوم اشاره کرد و گفت: با وجود مشکل کمبود آب در شهر، حجم زیادی از منابع آبی استان برای اجرای این پروژه به حومه شهر انتقال می یابد و بعد از اتمام طرح، اراضی تحت پوشش این پروژه به نفع بخش خصوصی به مزایده گذاشته می شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: اجرای چنین پروژه هایی سبب اتلاف هزینه و منابع ملی شده و نیازمند توجه و موضع گیری جدی مسئولان ذی ربط خواهد بود.

موج نیوز

درباره نویسنده