هرگونه ساخت‌وساز پبرامون اراضی دانشگاه تهران ممنوع است

رییس کمیته شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تا زمان تصویب طرح اصلاح شده توسعه پردیس مرکزی دانشگاه تهران در کمیسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی و معماری هر گونه ساخت و ساز در اراضی پیرامون دانشگاه تهران غیر قانونی است.

زهرا نژاد بهرام با ارسال نامه‌ای به پیروز حناچی شهردار پایتخت، نسبت به ساخت و ساز در اراضی پیرامون دانشگاه تهران توسط این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی تهران اعتراض کرد.

وی در این نامه نوشته است: طی روزهای اخیر دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران با استفاده از شرایط ناشی از شیوع کرونا اقدام به فعالیت عمرانی در املاک پیرامونی دانشگاه کرده‌اند. در حالی که تا زمان تصویب طرح اصلاح شده توسعه پردیس مرکزی دانشگاه تهران در کمیسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی و معماری، هرگونه ساخت و ساز در اراضی پیرامون دانشگاه غیر قانونی است. التزام نداشتن دانشگاه به مصوبه شورای عالی شهر سازی و معماری و اطاله عامدانه و آگاهانه این فرایند از سوی دانشگاه سبب بروز تبعات اجتماعی برای مجموعه مدیریت شهری تهران شده است که به نظر می‌رسد این شرایط در آینده نزدیک تشدید می‌شود.

او تاکید کرده است: از شهرداری تهران می‌خواهم تا زمان تعیین تکلیف طرح موسوم به ساماندهی پردیس مرکزی دانشگاه تهران در این محدوده از هر گونه عملیات عمرانی در اراضی واقع در محدوده این طرح توسط دانشگاه‌های یادشده جلوگیری کند و با متخلفان مطابق قانون و مقررات موضوعه برخورد شود.

منبع:ایمنا

درباره نویسنده