نوع معماری در ساخت مدارس دشتستان مورد توجه قرار گیرد

 فرماندار شهرستان دشتستان گفت: نوع معماری فضاهای آموزشی بسیار حائز اهمیت است و باید در فرایند ساخت مدارس، توجه ویژه و کافی به این موضوعات معطوف شود.

احمد بنافی عصر دوشنبه در بازدید از فضاهای آموزشی منطقه آب پخش دشتستان اظهار داشت: فضاهای آموزشی با توجه عمر بالای ۴۰ سال حمایت جدی دولت و سازمان نوسازی را می‌طلبد تا با احداث، نوسازی، تعمیر و تجهیز این فضاها دل نگرانی اولیا را کاهش دهد.

فرماندار شهرستان دشتستان بیان کرد: امیدواریم در دولت سیزدهم برای جبران محرومیت‌های و مشکلات حوزه فضای آموزشی هر ساله بتوانیم حداقل چند پروژه آموزشی را بهره برداری تکمیل و افتتاح کنیم.

وی مشکلات فضاهای آموزشی شهرستان دشتستان را تشریح و بیان داشت: فضای آموزشی و نوع معماری این فضاها بسیار حائز اهمیت است و لازم است در فرایند ساخت مدارس، توجه ویژه و کافی به این موضوعات معطوف شود.

نوع معماری در ساخت مدارس دشتستان مورد توجه قرار گیرد

۲۲ درصد فضاهای آموزشی فرسوده است

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه آب پخش نیز در این نشست بیان داشت: حدود ۱۷ مدرسه شهری و روستای بخش آب پخش قدمت بالای ۴۰ سال داشته و این مدارس نیازمند مقاوم سازی است و سازه‌های این مدارس باید تقویت شود.

اکرم پاپری ادامه داد: ۲۲ درصد از فضاهای آموزشی ما در منطقه آب پخش فرسوده است و لیست مدارس مطرح شده در منطقه آب پخش از این مسئله مستثنی نیست.

وی مطرح کرد: با توجه به تراکم بالای دانش‌آموزی مدارس شهری و روستایی منطقه آب پخش می‌طلبد سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در بحث ساخت و توسعه فضاهای آموزشی که از اهمیت بسیار بالای نیز برخوردار است احداث و تکمیل نموده و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.

مهر

درباره نویسنده