نخستین مدرسه با الگوی معماری ایرانی اسلامی در میبد احداث می شود

ذاکر گفت: یکی از مدارس میبد با طراحی ایرانی اسلامی و معرفی به عنوان الگو در سطح استان و کشور، با همراهی مشاورین طراح احداث می شود.

جواد ذاکر مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد با اشاره به رویکرد ساخت و ساز مدارس یزد به سبک ایرانی و اسلامی اظهار کرد: در راستای مصوبه شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد با محوریت آیت الله اعرافی امام جمعه این شهرستان، مبنی بر ساخت یکی از مدارس میبد با طراحی ایرانی اسلامی و معرفی به عنوان الگو در سطح استان و کشور، با همراهی مشاورین طراح از چند طرح و پروژه آموزشی با معماری ایرانی اسلامی در شهرستان میبد بازدید شد و امید است بعد از جمع بندی و آماده شدن نقشه های پروژه عملیات اجرایی آن آغاز شود.

ذاکر تصریح کرد: بدون تردید ساخت و بهره برداری از چنین پروژه آموزشی که از سبک معماری ایرانی اسلامی در آن استفاده خواهد شد و بتوان معماری اصیل ایرانی را با دستورالعملهای نوین تلفیق نمود، تحولی شگرف در ساخت و ساز فضاهای آموزشی در کشور رقم خواهد خورد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد افزود: ساخت مدارس فاخر و مانگار از ویژگیهای فضاهای آموزشی در استان یزد می باشد که با انجام این پروژه میتوان مجددا این گونه طراحی ها را در مدارس شاهد باشیم و دانش آموزان را در فضایی آرام بخش و معنوی تربیت نمود.

یزدرسا

درباره نویسنده