میدان آذربایجان سالهاست به حال خود رها شده است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: عملیات اجرایی و تکمیل میدان آذربایجان سالهاست باقیمانده ولی هنوز به حال خود رها شده است.

فریدون بابایی‌اقدم امروز در جلسه شورای شهر تبریز اظهار داشت: نحوه فرمت گزارش‌های شهرداری باید تغییر یابد.

وی افزود: در مقایسه سال ۹۹ و ۱۴۰۰ شهرداری بودجه صرفاً عمرانی مطرح می‌شود اما سایر آیتم‌های بودجه عمرانی مطرح نمی‌شود.

بابایی‌اقدم گفت: در اواخر شورای پنجم شهرداری نسبت به افتتاح پروژه‌های ناقص اقدام کرد اما امروز همچنان این پروژه‌ها ناقص است، چگونه است در اواخر شورا انرژی مضاعفی برای افتتاح‌ها وجود  داشت اما امروز همه تعطیل است.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: در شهرداری منطقه ۷ که منطقه محروم است ۳ هزار تن آسفالت‌ریزی شده و در منطقه‌های برخوردار بیش از ۸ تن آسفالت ریزی شده است.

وی با بیان اینکه پیمانکاران رغبتی برای همکاری با شهرداری ندارند، یادآور شد: اما مدیران شهرداری در این زمینه می‌توانند راهکاری پیدا کنند که یکی از آنها بهره‌وری نیروی انسانی و اجرای پروژه به صورت امانی است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز بیان داشت: عملیات اجرایی و تکمیل میدان آذربایجان سالهاست باقیمانده ولی هنوز به حال خود رها شده است.

وی اضافه کرد: میدان آذربایجان جلوی دید شهروندان است و هر اقدام غلطی شهروندان را بیش از پیش بدبین می‌کند.

بابایی‌اقدم اضافه کرد: پروژه‌های غیرهمسطح پیشرفت خوبی ندارد، چگونه است که گرانی میلگرد و تورم در مترو تاثیری ندارد اما در حوزه عمرانی و تقاطع‌ها دارد.

وی گفت: هزینه تعدیل قراردادها از جیب مردم خرج می‌شود.

پرویز هادی، عضو شورای شهر تبریز نیز متذکر شد: وضعیت آسفالت در محلات نارضایتی مردم را در پی دارد.

وی با بیان اینکه لیست آسفالت محلات به مردم ارائه شود تا مردم بدانند به کجا آسفالت داده می‌شود، ادامه داد: در برخی مواقع اعضای شورا آسفالت را به عنوان عملکرد خود مطرح کرده‌اند.

هادی تصریح کرد: در کف‌سازی مجموعه ورزشی باغشمال از طرف شهرداری هزینه شده جایی که در اختیار شهرداری نیست، اما مجموعه‌های ورزشی خود شهرداری که نیازمند تعمیر و نگهداری است رها شده است.

پرویز هادی اذعان داشت: آمفی‌تئاتر عینالی که در یک دره اجرا شده ظاهرا استاندارد نیست.

یاسین بجانی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز ابراز کرد: متاسفانه بحث مناسب‌سازی و بهسازی معابر و پیاده‌روها و پل‌های عابر پیاده برای معلولین و جانبازان توجه نشده است و فراموش شده است.

روح‌الله دهقان‌نژاد دیگر عضو شورای شهر تبریز نیز گفت: شهرداری گزارشی از پروژه‌های ناقص که در اواخر شورای قبل افتتاح شده ارائه کند و هزینه‌کردها نیز مشخص شود.

وی اظهار داشت: برخی هزینه‌ها در پروژه‌ها مطرح می‌شود که قابل قبول نیست و باید بررسی شود.

دهقان‌نژاد با بیان اینکه اساس نحوه اجرا پروژه‌ها باید مشخص شود، خاطرنشان  کرد: در خصوص پل ارتش نیز باید مشخص شود، مصوبه شورای ترافیک دارد یا خیر.

فارس

درباره نویسنده