س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

منافع مردم مشهد به توافق انتقال پادگان منجر شد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز مدیریت شهری مشهد، آستان قدس رضوی و ارتش با لحاظ اولویت منافع مردم، هم افزایی و همدلی دارند و توافق برای جابه جایی پادگان ارتش قطعیت یافته است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز مدیریت شهری مشهد، آستان قدس رضوی و ارتش با لحاظ اولویت منافع مردم، هم افزایی و همدلی دارند و توافق برای جابه جایی پادگان ارتش قطعیت یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حمید ضمیری ضمن اشاره به تصویب طرح انتقال پادگان لشکر ۷۷، اظهار کرد: اتفاقات مبارکی در شهر مشهد در حال رخ دادن است که ازجمله آن ها، جابه جایی پادگان ارتش است. در آینده نزدیک نیز خبر‌های خوب دیگری شاهد خواهیم بود که به مرور و پس از طی مراحل قانونی، به آگاهی شهروندان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری مشهد در ادوار مختلف، زحمات بسیاری را برای جابه جایی پادگان ارتش متحمل شده است، گفت: تفاهم نامه‌های مختلفی هم به روش‌های گوناگون تنظیم شده بود، ولی به علت نبود اشتراک نظر در ارکان مدیریتی و نظارتی، توافقی حاصل نمی‌شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه توافق با ارتش دارای دو بخش زمین‌های آبشار و پادگان است، تصریح کرد: در این مرحله، تمرکز بر زمین‌های پادگان است، ولی درمجموع هردو حوزه تعیین تکلیف و صورت جلسه مربوط تنظیم می‌شود. ضمیری گفت: این زمین‌ها شامل ۳۷۴ هکتار شده که ۱۷۵ هکتار آن شامل پادگان و حدود ۱۹۹ هکتار نیز شامل زمین‌های ضلع جنوبی بزرگراه شهیدسلیمانی است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: از مجموع این ۳۷۴ هکتار زمین، ۲۲۰ هکتار در اختیار شهر قرار می‌گیرد که ۱۱۰ هکتار آن به فضای سبز تبدیل می‌شود و بقیه نیز به کاربری‌های فرهنگی و شبکه معابر اختصاص می‌یابد.

ضمیری یکی از ویژگی‌های طرح تهیه شده را ایجاد مسیر سبز ممتد و پیوسته از هسته مرکزی پادگان به سمت بزرگراه شهیدسلیمانی و در ادامه به طرف ارتفاعات دانست و گفت: با اجرای این طرح، فضای سبز شمالی جنوبی با مساحت ۱۱۰ هکتار خواهیم داشت که پیش‌تر به آن اشاره شد.

وی ضمن اشاره به پیش بینی باغ راه‌های مختلف در این فضا‌های سبز به منظور ایجاد فضای حرکت و توسعه تعاملات اجتماعی در فضا‌های عمومی، افزود: توسعه دسترسی ها، شبکه معابر و همچنین ارتقای نفوذپذیری در بافت، به ویژه مسیر‌های شرقی غربی، یکی دیگر از مزایای اجرای طرح است. ضمیری بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های طرح می‌توان به حفظ عناصر یادمانی و تاریخی مانند سوله‌های تاریخی، میدان مشق، حمام تاریخی و درختان موجود اشاره کرد.

شهرآرا نیوز

درباره نویسنده