معماری کاشان خاص و بی نظیر است

سفیر بلغارستان در ایران گفت: کسانی که می‌خواهند معماری بی نظیر، خاص و زیبای ایرانی را ببینند باید از شهر تاریخی کاشان بازدید کنند.

 نیکولینا استفانووا کونوا سفیر بلغارستان در حاشیه دیدار با رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: فرصت حضور دو روزه وی در کاشان علاوه بر ملاقات‌های مفید با مسئولان شهرستان و بازدید از آثار تاریخی و زیبای کاشان برایش افتخار است.

او می‌گوید: امروز در دیدار با شهردار کاشان در زمینه همکاری‌های مختلف از جمله کشاورزی، فرهنگی و گردشگری بین شهر کاشان و شهر کازانلیک بررسی و رایزنی کرده است.

به گفته او، تحقق اهداف مهم ملاقات وی با شهردار کاشا‌ن نیازمند ارتباطات مستقیم بین شهرداری‌های دو شهر است تا بتوانند از ظرفیت‌های بالقوه همکاری یکدیگر استفاده کنند.

سفیر بلغارستان در ایران گفت: سفرش به شهر زیبا و قشنگ کاشان تجربه‌ای لذت بخش و مسرت بخش و امیدوار است که فرصت‌های بیشتری برای بازدید از تمام آثار و ظرفیت‌های مختلف شهر را پیدا کند.

او  بسیار تحت تأثیر سفر به کاشان و آثار زیبای تاریخی آن قرار گرفته است و می‌گوید: معماری کاشان آنقدر زیبا و عظمت است که وقتی در خیابان‌های شهر حرکت می‌کنی نمی‌توانی تصور کنی پشت این دیوار‌ها چه خانه‌های قشنگی وجود دارد.

به گفته او، همچنین وقتی وارد حیاط خانه‌های تاریخی می‌شوی تحت تاثیر معماری قرار می‌گیری که چگونه در ساخت آن وجود اختلاف دمای ۱۰ درجه بین اتاق و سرداب را می‌توان مشاهده کرد.

سفیر بلغارستان در ایران گفت: بطور کلی آمدن به کاشان برای وی یک سفر خوب و پر تاثیر بوده است.

نیکولینا استفانووا کونوا در پاسخ این سوال خبرنگار ما که ارزیابی وی از معماری کاشان در مقایسه با آثار معماری و تاریخی در جهان چیست؟ گفت:اگر چه به تمام دنیا سفر نکرده است، اما زیبایی و معماری کاشان منحصر به فرد است و توصیه می‌کند که همه اگر می‌خواهند معماری خاص و قشنگی را ببینند به کاشان سفر کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

درباره نویسنده