معاون استاندار: اراضی شهرهای بزرگ فارس برای نهضت ملی مسکن تعیین تکلیف شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: جهش ساخت مسکن در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس در گرو تعیین تکلیف اراضی موجود در شهرهای بزرگ استان است که می بایست در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح شود و ضروری است که اراضی موجود در شهرهای بزرگ فارس ظرف یک هفته تعیین تکلیف شود.

  محمود رضایی کوچی روز دوشنبه در ارتباط ویدیو کنفرانسی با وزیر راه و شهرسازی در مورد شرایط اجرای طرح نهضت ملی مسکن در فارس، از اخذ تصمیمات استانی برای ٢٠٠ هزار متقاضی در فارس خبر داد و گفت: برای تامین زمین مورد نیاز اجرای این طرح در ١٢٠ شهر استان تدابیر لازم اندیشیده شده است.

وی گفت: یکی از مشکلات ما محدود بودن اراضی در شهر شیراز و چند شهر بزرگ استان شامل جهرم، فسا، مرودشت، کازرون و نیز شهر صدرا شیراز است؛ برای اراضی موجود در شهرهای مذکور در استان تصمیماتی گرفته شده و شرایط آنها برای تصمیم گیری نهایی به شورای عالی شهرسازی و معماری ارجاع شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: یکی از اراضی مورد نظر که قابلیت ساخت بیش از ۶٠ هزار واحد مسکونی را داراست واقع در شهر صدراست که تعیین تکلیف این زمین و اراضی دیگر موجود در شهرهای بزرگ استان ضروری است.

رضایی با اشاره به اینکه در هر یک از شهرهای استان که متقاضی برای طرح نهضت ملی مسکن وجود داشته، مقدمات اجرای طرح آغاز شده است، گفت: در حال حاضر مشکل ما در شهرهای بزرگ است که علی رغم استقبال گسترده متقاضیان ، موضوع تامین زمین در آنها حل و تعیین تکلیف نشده است.

وی از وزیر راه و شهر سازی، روشن شدن تکلیف اراضی موجود در شهرهای مذکور در شورای عالی شهرسازی و معماری ظرف یک هفته آینده را خواستار شد و عنوان کرد: در خواست ما این است که ظرف این مدت  تصمیمات اخذ شده در استان در مورد اراضی مذکور نهایی شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در صورت تعیین تکلیف این اراضی ، عملیات اجرای صد هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن در استان ظرف یک ماه آینده آغاز می شود که این شرایط جهش بزرگی در راستای اجرای این طرح و تامین مسکن برای متقاضیان را سبب خواهد شد.

رضایی از آمادگی چندین قرارگاه ساخت مسکن و هلدینگ های معتبر در فارس برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: ورود عملی این هلدینگ ها و آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن، در گرو تعیین تکلیف اراضی مورد نیاز آنها، توسط شورای عالی شهرسازی و معماری است.

وی به همکاری شهرداری های استان برای صدور سریع پروانه ساخت واحد های طرح نهضت ملی مسکن اشاره و اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس نیز با اعمال تخفیف های مناسب برای اجرای هر چه بهتر و سریع تر این طرح همراه شده است.

ایرنا

درباره نویسنده