مدرسه ابراهیم‌خان در انتظار مرمت

مدرسه ابراهیم‌خان ظهیرالدوله، بنایی متعلق به دوران قاجار در کرمان، دارای گچ‌بری، مقرنس‌کاری، کاشیکاری منحصر به فرد و برج ساعتی که به سبک معماری صفوی ساخته شده، است. این مکان که پیش از انقلاب، مدرسه مکتب شیخیه بوده، در کنار آب انبار، بازار و حمام، مجموعه ابراهیم خان را تشکیل می‌دهد.

این بنای تاریخی، این روزها وضعیت مناسبی ندارد؛ ورودی اصلی آن، سال‌هاست بسته شده و با توجه به اینکه آخرین مرمت جزئی بنا، به ۲۵ سال پیش برمی‌گردد، بخشی از کاشی‌ها فروریخته و تعدادی از دیوارهای اصلی نیز در حال ریزش است.

ایمنا

درباره نویسنده


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/barandat/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35