لیست ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر در شهر تهران منتشر شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از سازمان آتش‌نشانی خواست لیست و موقعیت جغرافیایی ۱۲۹ ساختمان پرخطر در شهر تهران را منتشر کند.

مهدی عباسی در جریان شصت‌و‌ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به وجود ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر در شهر تهران اظهار کرد: در ارتباط با این ساختمان‌ها تذکرات متعددی از سوی سازمان آتش‌نشانی وجود دارد.

وی با اشاره به ۱۲۹ ساختمان‌ پرخطر شهر تهران تصریح کرد: علاوه بر این مسئله باید به گودهای رها شده در شهر تهران نیز توجه شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به انتشار لیست ۱۲۹ ساختمان پرخطر در شهر تهران تصریح کرد: مردم باید از موقعیت جغرافیایی این ساختمان‌ها مطلع باشند تا در صورتی که مالک یا مالکان انگیزه‌ای برای ایمنی این ساختمان‌ها نداشته باشند، شهروندان نیز ورود به این ساختمان‌ها را تحریم کنند.

 مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به ساختمان‌های پرخطر در سطح شهر تهران گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسه با ریاست قوه قضائیه به آن پرداخته شد همین مسئله بود و قرار شد کارگروهی در ارتباط با این موضوع تشکیل شود. قطعا باید در این کارگروه دستگا‌ه‌هایی مانند وزارت کار و نیروی انتظامی حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شورای شهر تهران به هیچ عنوان اجازه ساخت بنا را برخلاف پروانه ساختمانی نخواهد داد گفت: در دوره چهارم مصوبه‌ای را در ارتباط با این موضوع داشتیم که اضافه بنا به هر دلیل و شرایطی ممنوع است و شهروندان نیز اصراری بر اضافه بنا نکنند چرا که شورا به هیچ عنوان دخالتی را برای افزایش بنا نخواهد داد و قطعا جلوی آن خواهد ایستاد. از جمله این موضوع می‌توان به تخریب اضافه بنای پاساژ علاءالدین اشاره کرد.

تسنیم

درباره نویسنده