قاضی‌عسکر: ابنیه اطراف حرم عبدالعظیم با معماری ایرانی و اسلامی بازسازی شود

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: بازنگری طرح جامع آستان مقدس متناسب با نیازهای کنونی و آینده زائران با تکیه بر اصول معماری ایرانی و اسلامی و با بهره گیری از روش های نوین معماری یکی از اهداف و نیازهای مهم حرم است.

حجت الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر در دیدار اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند این بنیاد در سال های پس از انقلاب و با اشاره به حکم رهبر انقلاب و تأکید ایشان بر ادامه مسیر توسعه ای و عمرانی در این بارگاه ملکوتی، اظهار کرد: تجربیات ارزنده، دانش و تخصص شما در حوزه عمران و توسعه کشور و همچنین ابنیه آستان های مقدس می تواند در راستای برنامه ریزی و اجرای طرح جامع عمرانی این حرم مطهر، بسیار مثمر ثمر باشد.

 وی با تأکید بر لزوم همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و این آستان مقدس افزود: حرم مطهر با توجه به حضور روزافزون زائران، کمبود ابنیه و همچنین فرسودگی بسیاری از بناها و نماهای موجود، نیازمند برنامه ریزی و اجرای طرح های عمرانی مناسب است که در همین راستا بازنگری طرح جامع آستان مقدس متناسب با نیازهای کنونی و آینده زائران با تکیه بر اصول معماری ایرانی و اسلامی و با بهره گیری از روش های نوین معماری یکی از اهداف و نیازهای مهم پیش روی ما خواهد بود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در پایان تصریح کرد: بنده از نظر و پیشنهادهای کارشناسان، متخصصان و نخبگان در بخش های مختلف بهره خواهم گرفت و امید دارم در ادامه آنچه در گذشته انجام گرفته، گام های مؤثری بردارم که این امر نیازمند همکاری همه جانبه عزیزان خواهد بود.

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این دیدار، ضمن عرض خیر مقدم به حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر، بر همکاری بنیاد ملی مسکن با آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در همه زمینه های توسعه ای و عمرانی، تأکید و اعلام آمادگی کرد.

فارس

 

درباره نویسنده