ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

عضو شورای شهر تهران: الگوی معماری ایرانی در ساخت بوستان ارتش رعایت شود

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد در ایجاد بوستان ارتش باید معماری ایرانی مورد توجه قرار گیرد.

تبدیل پادگان ۰۶ به فضای سبز شهری با عنوان بوستان ارتش با حضور فرمانده کل ارتش، شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مقامات لشگری و کشوری دیروز شنبه در پایتخت آغاز شد.

پادگان ۰۶ ارتش در محدوده خیابان پاسداران، با توافقی که میان شهرداری و ارتش انجام شد قرار است به بوستانی ۳۵ هکتاری تبدیل شده و با هدف رفع کمبود فضای سبز عمومی در این منطقه، در اختیار مردم قرار گیرد.

 «احمد مسجد جامعی» روز یکشنبه در شورای شهر تهران گفت: پادگان ۰۶ در همه این سال‌ها محلی برای پرورش جوانان مدافع وطن بوده و قابلیت تبدیل شدن به بوستان را دارد.

وی تبدیل پادگان ۰۶ به بوستان ارتش کار بزرگی دانست و گفت که باید برای ایجاد این بوستان، طرح و برنامه درستی ارائه شود.

مسجد جامعی افزود: کلنگ ساخت این بوستان به زمین خورده اما هنوز هیچ طرح و برنامه درستی برای آن ارائه نشده است.

عضو شورای تهران با بیان اینکه باید حفظ پوشش گیاهی و جانوری این بوستان در اولویت باشد، گفت: نگرانیم که واگذاری ساخت این بوستان به معاونت شهرسازی شهرداری تهران باعث آسیب خوردن به اصالت این پادگان و محیط زیست آن شود.

وی با اشاره به وجود قنات، در این بوستان، اظهار داشت: بهتر است ساخت و ساز و بوستان سازی در این محل به دست افراد کاربلد برسد تا فضای سبز آن حفظ شود.

مسجد جامعی گفت: پادگان ۰۶ بهترین نقطه از تهران است که می تواند نماد باغ سازی ایرانی در آن رعایت شود و باید به این موضوع هم توجه شود.

ضرورت جمع آوری علوفه و علف هرز بوستان‌ها

«سید محمود میرلوحی» عضو دیگر شورای شهر تهران با اشاره به ۵۰ هزار هکتار فضای سبز پایتخت گفت: در صورت جمع‌آوری علف‌های هرز و علوفه‌های خشک برای مصرف دام، شهرداری می‌تواند از وقوع آتش‌سوزی در بوستان‌ها پیشگیری کند.

وی افزود: آموزش شهروندان نیز دارای اهمیت است و باید شهرداری با رویکرد مشارکتی شهروندان و شورایاران در جهت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست تدابیر بیشتر اتخاذ کند.

میرلوحی با اشاره به راه‌اندازی بوستان ارتش ابراز امیدواری کرد که به زودی بوستان بنیاد مستضعفان، اوقاف، کمیته امداد، سپاه و بنیاد شهید هم راه اندازی شود.

تذکر عضو شورای به وضعیت بوستان مادران
«سید آرش میلانی» عضو دیگر شورای تهران هم در این جلسه به شهرداری تهران در خصوص ضرورت صیانت از بوستان مادران تذکر داد.

وی گفت: متاسفانه شنیده شده برای ساخت و ساز در ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع از این بوستان مجوز  صادر شده است.

میلانی ادامه داد: باتوجه به اصل حقوق عامه به شهرداری تهران تذکر می دهم که از تصرف این پارک و تغییر کاربری آن خودداری کند.

وی  از شهرداری تهران خواست تا هر چه سریعتر این موضوع را پیگیری کرده و گزارش مبسوطی از این اقدامات به شورای شهر تهران ارائه کند.

 

منبع:ایرنا

درباره نویسنده