پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳

طراحی داخلی متفاوت بانک با دیوارهای پویا و عملکردی

طراحی داخلی شعبه جدید بانک DSK، بازسازی مفصل یک فضای قدیمی است تا درک متفاوتی از طراحی بانک را به نمایش بگذارد. توسعه فضای بانک با تعریف سناریوی جدید و محیطی سیال بود تا نسبت به یک محیط اداری با عملکردی اقتصادی کمی متفاوت باشد. معمار پروژه واحدهای عملکردی مشترک را به مرکز و پیرامون فضا منتقل کرد تا محدوده ای باز و گسترده به همراه اتاق در پلان تعبیه کند.

طراحی داخلی بانک
عملکرد واحد های جداگانه واحدهای پویای اطراف اتاق را تعریف می کند، فضای داخل را زنده کرده و زیبایی شناسی فضای داخلی را به عنصری قابل استفاده تبدیل می کند. دو طرف فضای اصلی بانک توسط دیوارهای حائل طرح دار سفید پوشانده شده است که توسط یک نوار سبز و پویا برجسته شده اند. نوار سبز رنگ درون دیوار دارای یک طرح اوریگامی است که از الگویی نامنظم طراحی شده و دارای طول، عمق و ارتفاع غیرقرینه در بافت خود می باشد. اما این محدوده سبز رنگ قسمتی از مبلمان فضا می باشد که در کالبد فضای بانک غرق شده است. به همین دلیل با مبلمان های یکنفره به صورت ردیفی مواجه نمی شویم و خود فضا بستری از دکوراسیون به شمار می رود.
طراحی داخلی بانک
حفره و فضاهای خالی پشت دیوار حائل و نوار سبز رنگ محدوده ای برای مخفی کردن تجهیزات الکترونیک و سیستم ها شده است تا هیچ گونه از آبجکت های مکانیکی جلوی چشم نباشد. به عنوان یک فضای مستطیلی دیوارها از دارای طراحی بیشتری نسبت به کف و سقف تخت بانک می باشد. دلیل طراحی فرمال دیوار آکوستیک بودن فضا می باشد. فرم اوریگامی و متریال مخمل دیوار نقش پر رنگی در آکوستیک کردن فضا دارند. 
طراحی داخلی بانک
پلان شعبات بانک به طور کلی دارای فضایی باز می باشند که متشکل از میزهای مشاوره، فضای انتظار، دستگاه های خودپرداز و شمارنده، و تجهیزات اطلاعاتی است. ماژول مشاوره ویدئویی به صورت یک حجم جامد طراحی شده و درون یک قالب نقره ای مجسمه ای شکل قرار گرفته است تا افراد معلول بتوانند به راحتی از سیستم مدیریت دیجیتال بهره ببرند. در مورد دیگران هم سیستم های لمسی روی سطح میزهای پذیرش تعبیه شده است. 
طراحی داخلی بانک
یک اتاق مشاوره خصوصی با دیوارهای شیشه ای در انتهای بانک طراحی شده است. ویژگی خاص این اتاق متربال دیوارهای شیشه ای آن می باشد که می تواند با پنلی هوشمند به سطحی غیرشفاف و مات تغییر حالت دهد. استفاده متعادل از بافت و متریال در زبان مدلسازی یکپارچه و کانسپت هندسی، بانک را به یک طرح ساده، برجسته و متمایز تبدیل نموده است.
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
طراحی داخلی بانک
پلان
پلان بانک

منبع: archdaily.com

درباره نویسنده