شش اپلیکیشن برتر برای معماران در تلفن همراهشان

شش اپلیکیشن برتر برای معماران

اپلیکیشن‌ها از سرگرم‌کننده بودن به سمت سودمندی و حتی ضروری بودن مثل ابزاری برای کسب‌و‌کار در حال تغییرند، امروزه معماران به منظور سازماندهی اطلاعات، صرفه‌جویی در وقت، جمع‌آوری داده‌های سایت و دسترسی به مدل‌های دیجیتال در حال تلفیق برنامه‌ها در گردش روزانه‌ی کاریشان هستند و در واقع درباره‌ی معماری می‌آموزند. در اینجا، ما شش برنامه را برای معماران انتخاب کرده‌ معرفی می‌کنیم:  

ArchiSnapper

برنامه‌ی «آرکی‌اسنپر»، با دیجیتال کردن روند‌های وقت‌گیر، با هدف ‌ذخیره‌ی زمان طراحی شده است. با جایگزین شدن نوت‌بوک‌ها و دوربین‌های قدیمی، این برنامه‌ی گزارش‌محور این امکان را برای معماران فراهم می‌کند تا پیش‌نویسی از گزارش‌های سایت [پروژه] با عکاسی، طراحی، ترسیم و اندازه‌گذاری تهیه کنند. تمام داده‌های جمع‌آوری شده به صورت خودکار، شماره‌گذاری، طبقه‌بندی و در اپلیکیشن «کلاود[۵]» بارگذاری می‌شوند. فایل پی‌دی‌اف ایجاد شده، قابلیت ارسال به هرشخصی را از طریق گوشی‌های هوشمند، تبلت یا کامپیوتر دارد.

 آرکی‌اسنپر در دستگاه‌های اندروید و IOS موجود است که قیمت آن وابسته به تعداد استفاده‌کنندگان و پروژه‌ها متغیر است.

Sun Seeker

 

این برنامه برای معمارانی ایده‌آل است که می‌خواهند بدانند چگونه نور خورشید روی طرح‌های آنها تاثیر می‌گذارد. برنامه‌ی سانسیکر، می‌تواند مسیر خورشید، فواصل زمانی آن، مسیر اعتدالی خورشید، مسیرهای انقلاب زمستانی و تابستانی، و همچنین طلوع، غروب و زمان شفق را نشان دهد. نتایج هم در نمای دو بعدی محوطه‌ی سایت و هم در نمای سه بعدی پیشرفته، قابل مشاهده است. این اپلیکیشن برای دستگاه‌های  IOS و اندروید به قیمت‌های ۹.۹۹ و ۵.۷۵ یورو موجود است.  

Slack

با اینکه این برنامه‌ به طور خاص برای معماران طراحی نشده است، ولی در سطح گسترده‌ای می‌تواند باعث پیشرفت ارتباطات در تمرینات معماری یا تیم‌های طراحی شود. این ابزار مبتنی بر ارتباطات گسترده به عنوان راه‌حلی برای زنجیره‌های ایمیل اضافی یا نامربوط و صندوق‌های دریافت انباشته، طراحی شده است و این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران پیام‌ها را به روش مشابه به خدمات WhatsApp گروه‌بندی کنند. این گروهبندی به معماران امکان این را می‌دهد تا به زمان نیاز به اشتراک‌گذاری دسته‌ای از اطلاعات برای گروه مشخصی از افراد، کانال‌هایی برای یک پروژه، یک موضوع، یک تیم یا هرچیز دیگری ایجاد کنند. عکس‌ها، پی‌دی‌اف، مدارک و جداول، به طور مستقیم می‌توانند در اسلک قرار بگیرند.

این برنامه در بیشتر موبایل‌ها و مرورگرهای وب فعال است. نسخه‌ی ساده‌شده‌ی اسلک رایگان  و ارتقای آن پولی است. از اینجا برای IOS  و اندروید دانلود کنید.

Drone Deploy

درون‌ها[۶] معمولاً به طور فزاینده‌ای در محیط مصنوع استفاده می‌شوند. این برنامه‌ی رایگان، ابزاری در اختیار معماران قرار می‌دهد که آنها را به آسانی پرواز دهند و نقشه‌ها و مدل‌های دوسویه تولید کنند. این برنامه با هر درونی سازگار است و ایجاد پلان‌های هوایی، بلند شدن خودکار، پرواز، ضبط تصویر، فرود و پرواز‌های بی‌وقفه برای تولید نقشه‌ی مناطق وسیع را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند.  عکس‌های تهیه شده با درون‌ها را می‌توان برای تولید نقشه‌ها و مدل‌های سه بعدی دوسویه، آپلود و بر روی هردستگاهی بررسی و اندازه‌گذاری کرد.

Dron Deploy برای اندروید و IOS  به دو شکل رایگان و پرداختی قابل دسترس است.

BIMx

جستجوگر مدل‌سازی اطلاعات ساختمانی(BIMx)، برنامه‌ی گرافیکی برای مشاهده‌ی مدل‌های [نرم افزار] آرشیکد بر روی دستگاه‌های موبایل و تبلت است. این برنامه‌ی رایگان در اندروید و IOS، اشتراک‌گذاری طراحی‌ها را هر معماری که این اپلیکیشن را دارد، امکان‌پذیر کرده و برای مشتریان و پیمانکاران به آسانی قابل دسترس است. مدل‌ها به صورت دوبعدی و سه‌بعدی و همچنین در گوشی‌های آیفون که از کاردبورد گوگل پشتیبانی می‌کنند، به صورت واقعیت مجازی(VR) قابل مشاهده هستند.

این برنامه رایگان و برای اندروید و IOS موجود است.

MagicPlan

MagicPlan برنامه‌ای است که می‌تواند با تولید سریع و حرفه‌ای پلان طبقات به وسیله‌ی عکاسی از فضاها، در زمان معماران صرفه‌جویی کند. امکان ترکیب چندین فضا برای ایجاد پلان طبقات و افزودن عناصری مانند مبلمان به آن وجود دارد.

استفاده‌ی آن برای اندروید و IOS رایگان بوده و نرخی را برای دانلود بر اساس هر طرح و اشتراک ماهانه تعیین کرده است.

درباره نویسنده