سنجش رفتار و کنش انسانی در مقابل مؤلفه‌های معماری و شهری

مبدع آزمایشگاه علوم و فناوری نوین معماری گفت: این آزمایشگاه قابلیت مانیتورینگ، سنجش رفتار و کنش انسانی در مقابل مؤلفه‌های فضای معماری و شهری را دارد.

مریم حقایق در حاشیه برگزاری نمایشگاه رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی در مصلای تهران که با ایده آزمایشگاه علوم و فناوری نوین معماری در بخش هسته و گروه پژوهشی در این رویداد شرکت کرده گفت: این آزمایشگاه قابلیت مانیتورینگ، سنجش رفتار و کنش انسانی در مقابل مؤلفه‌های فضای معماری و شهری را خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این طرح با استفاده از دستگاه‌های مانند ثبت امواج مغزی، ردیاب چشم، استرس سنج و … می‌توان احساسات و میزان آسایش و آرامش فرد را در فضا اندازه‌گیری و از نتایج آن در طراحی فضاهای غنی‌شده معماری استفاده کرد. این آزمایشگاه در بخش تحقیق و توسعه به نیازسنجی و آسیب‌شناسی نرم‌افزارهای مرتبط خواهد پرداخت.

پژوهشگر دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و مبدع آزمایشگاه علوم و فناوری نوین معماری درباره رویداد ملی عصر امید و نقش آن در توسعه فناوری‌ها گفت: این رویداد و نمایشگاه توان پژوهشی دانشگاه حرکتی بسیار نو و سودمند در راستای ارتباط با صنعت و اشتغال‌زایی بوده و نویدبخش آینده بهتر و روشن‌تر برای دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش آنا، رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به‌منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق برنامه‌ریزی شده است.

رویداد ملی گام دوم ز هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار و بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و … عرضه می‌شود.

خبرگزاری آنا

درباره نویسنده