پ٫ فروردین ۳۰ام, ۱۴۰۳

سمنان در آینده شهری با کیفیت‌تر از پیش خواهد شد

رئیس شورای شهر سمنان گفت: انتقال آب و تأمین آب شرب با کیفیت، تصمیم گیری مناسب در خصوص تعیین نقطه عبور آزاد راه از حریم شهر سمنان و توجه به ارتقای سلامت، شهر سمنان را در آینده به شهری با کیفیت تر از پیش تبدیل خواهد کرد.

سید مسعود سیادتی، ضمن گرامیداشت روز ملی کیفیت، اظهار کرد: ایجاد و بهسازی معبرهای شهری و مناسب سازی بیش از ۵۰ درصد پیاده روها برای سهولت تردد افراد دارای معلولیت در سمنان از جمله اقدامات مهم در جهت ارتقای کیفیت شهری بوده است.
وی افزود: بررسی محله‌ها و دقت نظر در ایجاد تعداد طبقات ساختمان‌های شهر، ایجاد معبرهای جدید، توجه به مهندسی ترافیک و افزایش سرانه ریالی شهروندان به ۱۴ میلیون ریال از جمله اهدافی بوده که شورای پنجم شهر سمنان به آن دست یافته است.
سیادتی خاطرنشان کرد: انتقال آب و تأمین آب شرب با کیفیت، تصمیم گیری مناسب در خصوص تعیین نقطه عبور آزاد راه از حریم شهر سمنان و توجه به ارتقای سلامت، شهر سمنان را در آینده به شهری با کیفیت تر از پیش تبدیل خواهد کرد.
رئیس شورای اسلامی شهر سمنان تصریح کرد: معماری متناسب با اقلیم، مقاوم سازی مسکن، جانمایی مناسب برای احداث مراکز خدماتی، نظامی و درمانی در شهر باعث ارتقای کیفیت شهرسازی می‌شود و نبود آن از بین رفتن کیفیت شهری را به دنبال دارد.
وی اضافه کرد: مقاوم نبودن ساختمان‌های مسکن مهر در زلزله کرمانشاه یادآور نبود کیفیت در ساخت‌وساز شهرهاست؛ وجود فضاهای بی‌کیفیت شهری در سمنان نیز وجود دارد که نیاز به اصلاح دارد مانند کاربری کاروانسراهای تاریخی سمنان در چهار دهه اخیر به عنوان زندان در مرکز شهر، نشانه‌ای از ضعف در کیفیت شهرسازی است.
 
منبع:رویداد ایران

درباره نویسنده