ست کردن کوسن با مبل ؛ ایده‌های رنگی کوسن برای انواع مبلمان

مبل‌ها را بسته به سلیقه خود می‌توانید با کوسن‌های متفاوت دیزاین کنید. این امر بسته به سلیقه و چیدمان داخلی شما دارد. با معرفی بهترین راه‌های ست کردن کوسن با مبل همراه ما باشید تا کوسن‌های مطابق با هارمونی رنگ منزل خود را راحت‌تر انتخاب کنید.

بهترین نوع ست کردن کوسن با مبل های رنگی

این که از چه کوسنی برای چه چیدمانی استفاده کنیم، به نوع سبک دکوراسیون داخلی خانه شما مربوط می‌شود. به عنوان مثال اگر چیدمان منزل شما سنتی است استفاده از کوسن‌های گلدوزی شده و زری‌دوزی شده می‌تواند برای شما انتخاب ایده آلی باشد. حال اگر شما از یک دکوراسیون مدرن پیروی می‌کنید، به شما استفاده از کوسن‌های فانتزی را پیشنهاد می‌کنیم. بدون تردید برای خانه‌های با چیدمان لوکس بهترین چیدمان به‌وسیله کوسن‌های طلایی و شال مبل‌های پشمی است. با ما همراه باشید تا شما را با جدیدترین چیدمان‌ها به‌وسیله کوسن‌های متنوع آشنا کنیم. بدون تردید بعد از مطالعه این مقاله شما خواهید توانست بهترین ایده پردازی را از آن خود کرده و بهترین نوع کوسن را برای مبلمان خود انتخاب کنید.

کوسن‌های با رنگ متضاد با مبل

برای شروع لازم است خاطر نشان کرد استفاده از رنگ‌ها را در دکوراسیون خود محدود نکنید. شما به راحتی با هر هارمونی رنگی که دارید می‌توانید به دیزاین داخلی به وسیله کوسن‌ها بپردازید. چیزی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، چیدمان مبل قهوه‌ای با کوسن‌های آبی است. هیچ مانعی ندارد اگر بخواهید از کوسن‌های متضاد با سرویس مبل خود استفاده کنید. این امر به زیباتر شدن محیط شما نیز بسیار کمک می‌کند. کوسن‌های راه راه و ساده آبی تیره و روشن می‌تواند انتخاب مطلوبی برای مبل‌های کرم شکلاتی شما باشد. این تصویر این پیام را به ذهن شما می‌رساند که بدون ترس از رنگ‌ها در ایده پردازی خود بهره ببرید.

کوسن‌های متضاد با مبل

ست کردن کوسن رنگی با مبل خنثی

برای مبل‌های که رنگ خنثی دارد دست شما برای انتخاب رنگ کوسن باز است. برای این منظور شما به راحتی می‌توانید از کوسن‌های رنگی با هر جنس پارچه‌ای بهره ببرید. به عنوان مثال اگر مبل شما همانند تصویر خاکستری است، می‌توانید از کوسن پشمی یا کوسن ساده نهایت استفاده را ببرید. این سبک چیدمان برای علاقه‌مندان به دکوراسیون‌های مدرن بهترین گزینه انتخابی به شمار می‌رود.

کوسن رنگی با مبل خنثی

ست کردن کوسن با مبل زرد

اگر مبل شما تناژ رنگی روشن دارد، می‌توانید از کوسن‌های رنگ شادتر بهره ببرید. استفاده از کوسن‌های صورتی، سفید، صدفی، قرمز و تناژ رنگی مشابه می‌تواند انتخاب مطلوبی برای شما به شمار آید. از این ایده پردازی برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید تا انرژی رنگ‌ها روز شما را شادتر و پرانرژی‌تر جلوه دهد.

کوسن برای مبل زرد

کوسن‌های رنگی برای دکوراسیون‌های رنگی

اگر تمایل به استفاده از رنگ‌ها را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از کوسن‌های رنگی برای این منظور استفاده کنید. چیزی که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، یک مبل رنگی است. این امر نشان از این نیست که وقتی مبل شما رنگی است، اجازه استفاده از کوسن‌های رنگی را ندارید. شما به راحتی می‌توانید متضاد با هارمونی رنگ فضا و مبلمان خود از کوسن‌های با رنگ مترادف و متضاد استفاده کنید.

کوسن رنگی

کوسن برای مبل‌های راه راه

اگر مبل‌های شما رنگی راه راه است و نیاز به راهنمایی برای ترکیب رنگ آن با کوسن دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از کوسن‌های رنگی استفاده کنید. کوسن‌های رنگی در کنار مبلمان رنگی به شما یک چیدمان سنتی را ارائه می‌دهد. برای جلوه دادن بیشتر به فضا می‌توانید از گلدان‌های طبیعی در دکوراسیون خود استفاده کنید.

همچنین بخوانید:  طراحی داخلی منزل ایرانی با سبک و سیاق ایرانی

کوسن برای مبل‌های راه‌راه

کوسن برای مبل‌های گل‌دار

اگر مبل‌های شما گل‌دار است، می‌توانید از دو ایده پردازی بهره بگیرید. در ابتدا به شما پیشنهاد می‌کنیم از کوسن‌های ترکیبی استفاده کنید. به این صورت که کوسن مبل گل‌دار را با گل مبل و کوسن ساده ترکیب کنید. انتخاب دیگر شما استفاده از کوسن‌های رنگی ساده به صورت ترکیبی و تک رنگ است. همه این عوامل به سلیقه شما و محیط اطرافتان بستگی دارد. به عنوان مثال اگر علاقه‌مند به دکوراسیون شلوغ نیستید می‌توانید از کوسن‌های که هارمونی رنگ آن با مبل هماهنگ بوده و به صورت ساده طراحی شده، استفاده کنید.

مبل طرح دار رنگی

کوسن‌های رنگی برای مبل‌های ساده

برای مبل‌های ساده به شما استفاده از کوسن‌های رنگی را توصیه می‌کنیم. اگر همانند تصویر مبل شما رنگ ساده و روشنی دارد، انتخاب ما برای شما کوسن‌های با رنگ جیغ است. بدون تردید کوسن‌های رنگ روشن در  دکوراسیون بسیار مشهود است. از همین رو می‌توانید چیدمان داخلی خود را نیز با این سبک چیدمان تلفیق کنید و یک دکوراسیون دنباله‌دار را ادامه دهید.

مبل‌های ساده کوسن‌های رنگی

ست کردن کوسن با مبل طوسی رنگ

مبل‌های طوسی نیز با رنگ خنثی خود، طرفداران بسیاری در بین مردم داشته و همچنین انتخاب کوسن برای آن‌ها نیز بسیار راحت می‌باشد. چرا که این نوع مبلمان با انواع کوسن‌ها با جنس‌ها و رنگ‌های مختلف به راحتی ست می‌شوند که نمونه‌ای از آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. در این تصویر این مبل طوسی رنگ ساده، با کوسن‌هایی به رنگ زیبا ست شده و یک دکوراسیون ایده‌آل را به ارمغان آورده است. در صورتی که در منزل خود مبل طوسی رنگ داشته و به دنبال پیدا کردن کوسن مناسب برای این مبل خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب انتخاب کوسن برای مبل طوسی را مطالعه کرده و با انواع کوسن مناسب این نوع مبلمان آشنا شوید.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

کوسن سفید و مبل سفید

شاید تمایل به استفاده رنگ‌ها نداشته باشید و استفاده از مبل سفید را به هر مبل دیگری ترجیح دهید. برای اینکه سادگی فضای شما به خوبی حفظ شود به شما استفاده از کوسن‌های مترداف با مبل و فضا را پیشنهاد می‌کنیم. این امر سبب می‌شود هارمونی رنگ موجود در فضا به هم نخورد و آرامشی که مد نظر شما است در چیدمان منزل شما به‌خوبی حفظ شود.

کوسن سفید مبل سفید

ست مبل صورتی با کوسن‌های خردلی

برای اینکه یک دکوراسیون مدرن و شیک داشته باشید به شما استفاده از رنگ صورتی تیره را پیشنهاد می‌کنیم. برای این منظور به راحتی می‌توانید از کوسن‌های خردلی که رنگی متضاد به مبل شما را دارد استفاده کنید. برای جلوه دادن بیشتر به فضا می‌توانید از گل‌های طبیعی آپارتمانی در زمان چیدمان نیز بهره ببرید.

مبل صورتی با کوسن خردلی

مبل‌های آبی و کوسن‌های رنگی

برای مبل‌های رنگ روشن توصیه ما استفاده از رنگ‌های روشن و جیغ است. در صورتی‌که تمایل به چیدمان شلوغ و رنگارنگ نداشته باشید، همانند تصویر زیر می‌توانید از کوسن‌های مشابه با مبل بهره ببرید. استفاده از کوسن‌های رنگ شاد و رنگی در دیزاین زیر سبب شده است شما یک دکوراسیون زیبا و آرامش‌بخش را تجربه کنید.

مبل‌های آبی و کوسن‌های رنگی

کوسن برای مبل آبی نفتی

مبل آبی نفتی همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، خانه شما را بسیار لوکس و زیبا جلوه می‌دهد. بدون شک شما به راحتی با استفاده از کوسن‌های طلایی، مشکی، سفید و خردلی می‌توانید این شیک بودن را بیشتر در محیط پیاده کنید. چیزی که در تصویر مشاهده می‌شود استفاده از یکرنگ متضاد برای کوسن مبل آبی نفتی است که سبب زیباتر شدن آن شده است.

همچنین بخوانید:  کوسن مبل استیل ؛ ویژگی‌ها، اندازه، شکل و قیمت

مبل آبی نفتی

مبل آبی سبز آبی و کوسن مخصوص آن

برای مبل‌های سبزآبی می‌توانید از رنگ‌های با تناژ رنگی مبل و یا مشابه با آن استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ خردلی برای این گونه مبل‌ها می‌تواند ایده مناسبی باشد. شما به صورت ترکیبی می‌توانید از کوسن‌های آبی فیروزه‌ای و رنگی همانند تصویر بهره بگیرید. این امر علاوه بر جلوه دادن مبل شما به زیباتر شدن دکوراسیون شما نیز بسیار کمک می‌کند.

مبل آبی فیروزه‌ای و کوسن مخصوص آن

مبل مشکی و کوسن‌های رنگی

یکی دیگر از انتخاب‌های که به لوکس شدن محیط منزل شما بسیار کمک می‌کند استفاده از مبل مشکی است. از آنجایی‌که رنگ مشکی به راحتی با هر هارمونی رنگی هم‌خوانی دارد، شما می‌توانید از کوسن‌های مخملی قرمز، کوسن‌های طلایی، کوسن آبی فیروزهای و یا آبی نفتی کتانی و بسیاری کوسن‌های دیگر در این ایده پردازی استفاده کنید. کوسن سفید و صورتی هم می‌تواند هارمونی رنگ خاصی را برای شما ایجاد کند.

مبل مشکی و کوسن‌های رنگی

کوسن مناسب مبل خردلی

برای مبل‌های با تناژ رنگ خردلی می‌توانید از کوسن‌های سفید و یا رنگ خردلی استفاده کنید. برای شیک‌تر شدن فضا می‌توانید از کوسن‌ها و شال مبل‌های طلایی نیز استفاده کنید. استفاده از لوازم شیک و مدرن طلایی نیز می‌تواند شما را به سمت یک چیدمان مدرن هدایت کند. در عکس‌های زیر می‌توانید نمونه‌هایی از کوسن‌های مناسب برای مبل خردلی را مشاهده کنید.


مبل زیتونی و کوسن رنگی

برای مبل‌های زیتونی همانند سایر مبل‌های رنگ روشن دیگر، دست شما برای انتخاب کوسن رنگی باز است. برای این منظور می‌توانید از کوسن‌های شیک رنگی و یا از کوسن‌های تک رنگ مشابه با مبل خود استفاده کنید. استفاده از رنگ بنفش، قرمز لاکی، مشکی و طلایی برای مبل‌های زیتونی توصیه می‌شود.

مبل زیتونی و کوسن رنگی

اما چه کوسنی را برای مبل‌های رنگی ساده خریداری کنیم؟ در ادامه به معرفی چند نوع کوسن برای مبل های رنگی می‌پردازیم:

کوسن برای مبل های تیره رنگ و مشکی

استفاده از مبل‌های تیره رنگ و مخصوصا مبلمان به رنگ مشکی شاید کمی غیر متعارف باشد، اما اگر برای منزل خود یک مبل راحتی ساده و تیره همانند تصویر زیر خریداری کرده‌اید به راحتی می‌توانید آن را با استفاده از کوسن‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید ست کنید. استفاده از کوسن‌هایی با رنگ و طرح سبز و آبی روش برای روش‌تر کردن تم مبل مناسب بوده و از طرفی نیز استفاده از کوسن‌هایی با رنگ سفید و طرح‌های تیره این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید سایر وسایل رنگی منزل خود را نشان دهید. اما اگر تمایل دارید که با استفاده از کوسن‌های رنگی شادابی را به مبلمان خود اضافه کنید نیز می‌توانید از کوسن‌هایی با تم رنگی شاد مثل نارنجی و قرمز استفاده کنید.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

کوسن مناسب مبل به رنگ بژ

هر چه رنگ مبل شما خنثی‌تر باشد، بیشتر می‌توانید از کوسن‌های روشن‌تر استفاده کنید. استفاده از کوسن‌هایی با تم رنگی قرمز، نارنجی، صورتی باعث ایجاد محیطی گرم و راحت در خانه می‌شود و استفاده از رنگ آبی و زرد در کوسن مبل به رنگ بژ نیز می‌تواند محیطی شاداب و روشن بوجود آورد. بهره بردن از کوسن‌هایی با تم رنگی قرمز پررنگ همراه با سبز زیتونی نیز یکی دیگر از راه‌های ست کردن کوسن با مبل به رنگ بژ به حساب می‌آید.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

چه کوسنی با مبل قرمز ست می‌شود؟

از کوسن‌هایی با رنگ‌ها و طرح‌های متنوع می‌توان همراه با مبل با تم رنگی قرمز استفاده کرد که نمونه‌هایی از آن‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. اگر به دنبال ایجاد محیطی مدرن هستید می‌توانید از کوسن‌هایی با رنگ خنثی و طرح ساده استفاده کنید و در غیر این صورت نیز استفاده از کوسن‌هایی با طرح‌های جالب و رنگی می‌تواند محیطی فانتزی در منزل شما ایجاد کند.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

کوسن برای مبل کله غازی

استفاده از کوسن‌هایی با ترکیب رنگی زرد و طلایی می‌تواند انتخاب مناسبی برای مبل‌های به رنگ کله غازی بوده و از سردی محیط نیز بکاهند. استفاده از رنگ‌های خاکستری با طرح‌های متنوع نیز یکی دیگر از گزینه‌های شماست که به شما اجازه می‌دهد از وسایل رنگی بیشتری در دکوراسیون و تزئین خانه خود استفاده کنید.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

کوسن مناسب مبل صورتی رنگ

صورتی یکی از شاداب‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توان در محیط اتاق نشیمن از آن استفاده کرد. طوسی و صورتی معمولا ست‌های خوبی برای یکدیگر به شمار می‌روند و به همین دلیل نیز می‌توان از کوسن‌هایی به رنگ طوسی با طرح‌های مختلف همراه با مبل صورتی رنگ استفاده کرد. اما اگر علاقه وافری به رنگ صورتی دارید، می‌توانید کوسن مبل صورتی رنگ را نیز از بین کوسن‌هایی با طرح‌های صورتی رنگ انتخاب کردده و مبلی تمام صورتی داشته باشید.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

رنگ مناسب کوسن برای مبل آبی تیره

با مبل به رنگ آبی تیره بهتر است که کوسن‌هایی به رنگ روشن و با تم سفید انتخاب شود تا از تاریک بودن محیط کاسته شود. کوسن‌هایی با تم سفید و طرح‌های مختلف به رنگ سبز یا آبی روش و یا با طرح‌های زرد و نارنجی روشن می‌توانند انتخاب مناسبی برای مبلی به رنگ آبی تیره به حساب بیایند.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

چه کوسنی برای مبل سبز رنگ مناسب است؟

می‌توانید انتخاب‌های گسترده‌ای برای کوسن مبل سبز رنگ داشته باشید. برای مبلمان به رنگ سبز می‌توانید از کوسن‌هایی با رنگ و طرح قرمز تیره استفاده کرده و محیطی لوکس بوجود آورید و یا اینکه از رنگ‌های خنثی استفاده کرده و محیطی مدرن و دوست داشتنی در منزل خود بوجود آورید.

کوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلیکوسن مناسب مبل | چه کوسنی برای چه مبلی

انتخاب و خرید انواع کوسن مبل

کوسن‌های مبل انواع مختلفی دارند. شما می‌توانید از کوسن‌های گرد، مربعی، متکایی و یا هر شکل هندسی دیگری در زمان چیدمان بهره بگیرید. این ایده پردازی با تناژ رنگی فضای داخلی شما، می‌تواند هارمونی رنگ خود را حفظ کند. جنس کوسن‌ها نیز بسیار متفاوت بوده و از پارچه تا پشم می‌توانند انتخاب‌های مد نظر شما برای کوسن‌های مورد نظرتان باشند. به طور کل می‌توان گفت در ایده پردازی کوسن‌های مبل به راحتی می‌توان با تناژ رنگی متفاوت و گسترده انتخاب‌های متفاوت داشت. 

اگر به دنبال یک چیدمان مدرن هستید، کوسن‌های فانتزی می‌تواند گزینه انتخابی مطلوبی برای شما باشد. چیدمان لوکس را می‌توانید با کوسن‌های طلایی و مشکی دنبال کنید. همچنین کوسن‌های پشمی به هر شکلی شما را برای یک دکوراسیون شیک و مدرن همراهی می‌کند. این ایده پردازی‌ها تنها بخشی کوچک از ایده پردازی با کوسن‌های متفاوت بود که برای شما به نمایش گذاشته شد و امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. 

 

درباره نویسنده