چ٫ اردیبهشت ۵ام, ۱۴۰۳

سبک یونانی در طراحی داخلی

تاریخ قابل توجهی از یونان، به ویژه دوره ی باستانی آن و ثروت فرهنگی و هنرش در معماری بیان شده است، و هنوز هم میلیونها نفر خواهان دارد. ویژگی های سبک یونانی به یک هدف برای کسب پیروی در بسیاری از افراد تبدیل شده است ؛ از آنجا که ویژگی اصلی سبک یونان، عدم وجود عناصر لوکس، سادگی پایان ناپذیر، ظاهری تقریبا عملگرا و طبیعی است که افراد عملی و اقتصاددان این سبک را ستایش می کنند.

در دوره ای از قرن پنجم تا ۳۳۸ قبل مسیح تغییرات اساسی در سبک یونانی شکل گرفت. عناصر لوکس در مواد، فرم ها، دکوراسیون ظاهر شد. در دوره بعدی (قرن IV قبل از مسیح ۱۸۰ سال قبل قبل مسیح)، تاریخ سبک یونانی با نفوذ شرق درآمیخت. سازه ها بیشتر با شکوه ظاهر شد. در دوره گذشته، بعد از اینکه یونان توسط امپراطوری روم قانون گذاری شد، سبک یونان با هنر رومی ادغام شد اما همه اینها، ویژگی های اصلیش یعنی سادگی و کاربردی اش را حفظ کرده، در حالی که سبک رومی لوکس و باشکوه است.

مشخصات سبک یونانی
سقف های بلند
ستون های گچ کاری شده
نقاشی های دیواری
طیف رنگی در سایه های طبیعی
عدم رنگ روشن
استفاده حداقلی از رنگ طلایی
اقلام دکوری – گلدان، آمفورها، مجسمه ها، فیگور ها
استفاده حداقلی از پارچه برای پنجره

گرانیت، کاشی و سرامیک، وسایل مرمری – فرم های ساده، ساخته شده از چوب طبیعی، دست ساز، اثاثه یا لوازم داخلی چرم، بدون مخمل ؛ جهت های عمودی روی تمام قطعات داخلی گچ کاری بر روی دیوار، تصویر زمینه حذف شده است.
قبل از اینکه متوجه رویای خود در مورد آپارتمان به سبک یونانی شوید، از پارچه های کم روی پنجره استفاده کنید، و مطمئن شوید که خانه شما برای دکوراسیون به این سبک مناسب است در غیر این صورت، بدون توجه به آنچه انجام می دهید، آپارتمان با ایده کلاسیک سبک یونانی مطابقت ندارد.

سقف به سبک یونانی
سقف ها باید بلند باشد، احساس آزادی می دهد، فضای اتاق باز می شود و چشم را به سمت بالا جذب می کنند برای تأکید بر بزرگی همه چیز در اتاق، سقف توسط ستون های برجسته با گچ کاری انجام می شود. گاهی اوقات الگوهای رگه ای در سقف استفاده می شود و اغلب سقف با پایه های گچی هنری طراحی شده است. در صورت امکان پنجره ای به شکل یک مربع در سقف نصب شده است و روشنایی اتاق را تا حد زیادی بهبود می بخشد .
در قلب سقف معمولا لوستر عظیمی روی زنجیرهای طلایی آویزان است و لامپ های کوچکی در اطراف سقف برای تشخیص سقف کاذب وجود دارد. سقف با گچ کاری تمام می شود و تونالیته رنگی آن باید با رنگ دیوار هماهنگ باشد اما اغلب رنگ سقف و دیوارها یکسان است ، سبک سقف یونانی سطوح مختلف را حذف نمی کند.

دیوارهای سبک یونانی
دیوارها نیاز به یک رویکرد خاص دارند، چرا که همه چیز برای تزئین آنها مناسب نیست فقط گچ بری بافتی را اعمال کنید، که سادگی اتاق را نشان می دهد. گاهی اوقات، پانل های ساخته شده از چوب یا برخی از مواد دیگر (کاشی سرامیک، سنگ، و غیره) استفاده می شود.سبک یونانی اجازه می دهد تا طاقچه هایی در دیوار ساخته شود ؛ اغلب این کار برای بزرگ کردن فضای اتاق انجام می شود.

ستونها 
گاهی اوقات، صاحبان خانه هایی که تمایل به نصب ستون دارند، نمی توانند به دلیل فضای کوچک انجامش دهند ؛ در این مورد، سبک یونانی به شما اجازه می دهد تا با نصب ستون های پلی یورتان این مشکل را حل کنید.

رنگ 
فقط رنگ های طبیعی (لیمو زرد، سفید، سایه های مختلف آبی و سبز) استفاده می شود.

کف
سبک یونانی قوانین واضحی برای کف ها ندارند با این حال، فرش ها خوب نیستند. کف کلاسیک با سنگ مرمر، کاشی های موزاییک در قالب الگوهایی انجام می شوند اما انواع دیگر پوششی را رد می کند. ترکیبی از پوشش های مختلف مجاز است، که به هیچ وجه زیبایی و اصالت طراحی کف را کاهش نمی دهد.

 

درباره نویسنده