ساخت هتل در حریم چهارباغ عباسی فاقد وجاهت قانونی است

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: ساخت هتل در حریم چهارباغ‌عباسی با توجه به عدم ابلاغ مصوبه کمیسیون ماده ۵ به شهرداری ، خلاف ضوابط و مقررات قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد بنائیان معاون شهرسازی و معماری راه‌وشهرسازی استان اصفهان، در پاسخ به نگرانی کارشناسان شهرسازی، معماری و دوستداران میراث فرهنگی از تصمیم و صدور مجوز برای ساخت هتل در پلاک‌های کوچه ارفعی واقع در خیابان شیخ بهایی (لایه دوم چهارباغ) گفت: مصوبات کمیسیون ماده پنج استان پس از برگزاری جلسه، برای بررسی و اعلام نظر به دفتر نظارت بر توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی ارسال می شود و در صورت بلامانع بودن، نسبت به انجام سایر مراحل قانونی اقدام می شود.

وی افزود: در خصوص مصوبه ساخت هتل در حریم چهارباغ، طی مکاتبه “مدیرکل دفتر ترویج معماری، طراحی شهری و بافت های واجد ارزش وزارتخانه راه و شهرسازی” مبنی بر ارسال مدارک جهت بررسی ضوابط و مقرات مترتب بر محدوده موصوف، بر اخذ نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز تاکید شده که این موضوع به اداره کل میراث فرهنگی جهت انجام اقدام لازم منعکس شده است .   

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان تصریح کرد: تا کنون نتیجه قطعی از سوی دفتر فوق در این زمینه، به دبیرخانه کمیسیون ماده پنج ارسال نشده و مصوبه مذکور جهت ابلاغ به استانداری اصفهان ارسال نگردیده است. لذا هرگونه اقدام در محل مورد نظر خلاف ضوابط و مقررات قانونی است.

وی خاطرنشان کرد: گروه نظارت عالیه این اداره کل، طی بازدید از محل، تذکرات لازم در خصوص اقدامات خلافِ صورت گرفته را به شهرداری ارسال کرده اند. 

درباره نویسنده