رویکرد مدیریت شهری زنجان تبدیل سبزه‌میدان به میدان اصلی شهر است

 

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: رویکرد مدیریت شهری تبدیل سبزه‌ میدان به میدان اصلی شهر بوده که خوشبختانه با اقدامات انجام شده به جایگاه خود رسیده است.

مجید ناصحی مقدم روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه رسمی شورا در پاسخ به سوال خبرنگاران، افزود:طرح های بسیار خوبی برای اجرا در سبزه میدان شهر زنجان در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: یکی از این طرح ها واگذاری غرفه های آن برای عرضه تولیدات صنایع دستی و میراث فرهنگی استانها است که با همکاری وزارت میراث فرهنگی انجام خواهد شد.

این مسوول در ادامه درخصوص نحوه تصویب طرح ها در شورا با بیان اینکه برنامه‌های مختلف سمن‌ها و مجموعه‌ها که به شهرداری ارائه می‌شود متناسب با سیاست‌های شورا و شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: این برنامه‌ها در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت رد یا تایید می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه ۲ شیوه برای حمایت از این برنامه‌ها وجود دارد، تصریح کرد: یکی از این شیوه‌ها مشارکت در تهیه اقلام و محل و دیگری نیز مساعدت مالی است.

ناصحی مقدم با بیان اینکه شهرداری هر درخواستی داشته باشد لایحه می‌دهد و این لایحه برای رد یا تصویب در شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: این موضوع نیز بر اساس استدلالات و دفاعیات شهرداری محقق می‌شود.

وی با اشاره به حواشی جشن غدیر در زنجان و با بیان اینکه برنامه عید غدیر یکی از برنامه‌هایی بود که توسط مردم برگزار شد و متولی این‌ جشن نیز مردم بودند، اظهار کرد: این برنامه یک برنامه گسترده بود که اقدامات خوبی برای برگزاری آن اتفاق افتاد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با توضیح اینکه باید رویکرد مثبتی نسبت به برنامه‌هایی که توسط مردم برگزار می‌شود وجود داشته باشد، ادامه داد: هر برنامه‌ای ممکن است دارای نقاط ضعف و قوت باشد.

وی با توضیح اینکه اتفاقاتی که در این جشن رقم خورد ممکن است در هر جای دنیا نیز اتفاق بیفتد، افزود: مردم زنجان بسیار با فهم و شعور هستند که همبستگی و یکپارچگی آنان سبب شده زنجان به دلیل برگزاری منسجم مراسم حسینیه اعظم به پایتخت شور و شعور حسینی تبدیل شود.

این مسوول گفت: نباید وجهه این مردم را به خاطر حرکت چند نفر زیر سوال برد، چرا که در این جشن اتفاقات بسیار خوبی افتاده است.

ایرنا

درباره نویسنده