دکوراسیون منزل با مبل راحتی

مهم نیست که خانه ای بزرگ و یا کوچک دارید، وقتی مبلمان راحتی را برای اتاق نشیمن خود انتخاب کردید، داشتن چیدمان مناسب باعث لذت بیشتر شما می‌شود.

دانستن نحوه چیدمان مبل راحتی می‌تواند به شما در جهت استفاده بهتر از اتاق نشیمن کمک کند.

مکانی برای تردد ایجاد کنید

هنگام چیدمان مبل راحتی  نیازی به ازدحام نیست؛ سعی کنید جایی برای تردد و رفت و آمد افراد بگذارید. کلید انجام این کار هم این است که مبلمان را به دور شومینه، تلویزیون و یا یک نقطه کانونی روبروی هم قرار دهید.

همچنین می‌توانید در دو انتهای مبل میزهای کوچک برای پذیرایی مهمان قرار دهید. چیدمان مبلمان در اطراف شومینه، به خصوص در زمستان، فضای نشیمن شما را دنج می‌کند.

اضافه کردن چند صندلی برای تعادل وزن بصری مبل های راحتی و زیاد کردن فضا برای نشستن در اتاق نشیمن هم فکر خوبی است.

این درست است که چیدمان اتاق نشیمن و مبلمان شما باید برای پذیرایی از مهمان هایتان مناسب باشد اما هنوز هم وقتی فقط شما و خانواده تان با یکدیگر هستید باید احساس راحتی داشته باشید، پس مبل های راحتی بهترین گزینه برای این امر است.

چیدمان مبل راحتی در مرکز

اگر منزل شما دیوار آزاد و یا شومینه ای در مرکز اتاق نشیمنتان ندارد می‌توانید مبلمان راحتی خود را در مرکز اتاق که دور تا دورش با در و پنجره ها پوشانده شده، قرار دهید.

مبلمان و صندلی ها را در مقابل هم بچینید تا هنگام نشستن روی آن ها افراد اشتیاق بیشتری برای مکالمه داشته باشند و به هم نزدیک تر باشند.

درست در وسط جایی که این مکالمه صورت می‌گیرد یک فرش و یک میز قهوه بزرگ قرار دهید. در اطراف محیط اتاق در امتداد دیوار چند صندلی راحتی اضافی که از لحاظ رنگ با مبلمان راحتی شما ترکیب می‌شود بچینید.

با نماهای مختلف روبرو شوید

اگر مطمئن نیستید که چطور مبلمان راحتی را در یک اتاق نشیمن بچینید، کافی است به صندلی هایتان جهت دهید تا از هر منظره ای که اتاق شما را ارائه می‌دهد، چه تلویزیون، چه یک پنجره، نهایت استفاده را بکند.

شما می‌توانید با آویختن یک قطعه بزرگ هنری روی دیوار، نقطه کانونی خود را ایجاد کنید. اگر نمی‌توانید بین چیدمان مبلمان اطراف شومینه یا تلویزیون تصمیم بگیرید، هر دو را انتخاب کنید و تلویزیون را بالای شومینه نصب کنید.

ایجاد محلی برای گفت و گو

سعی کنید برای اینکه بتوانید گفت و گو و مکالمه ای راحت روبروی یکدیگر داشته باشید بین دو نشیمن بیشتر از ۵ قدم فاصله نیندازید.

دو مبل را در مرکز اتاق روبروی هم قرار دهید و در انتهای آن گروهی از صندلی ها و میزهای کناری قرار دهید تا یک فضای مکالمه جداگانه ایجاد کنید. چیدمان مبلمان راحتی که شما را تشویق به مکالمه می‌کند، بهترین نوع چیدمان برای خاطره سازی است.

فضای بین ست مبلمان

یکی از چیدمان مبلمان راحتی این است که اطمینان حاصل کنید فضای کافی بین مبلمان وجود دارد. بین مبلمان ۳۰ اینچ فاصله بگذارید تا به هنگام نیاز بتوانید به راحتی در میان آن ها راه بروید و بین ۱۴ تا ۱۸ اینچ هم بین مبل و میز قهوه فاصله بگذارید تا نوشیدنی ها با فاصله ی کمی از افراد قرار بگیرند.

جای گذاری مناسب

نکته مهم در چیدمان مبل راحتی این است که به همه ی جزئیات به خوبی توجه کنید؛ به خصوص میزهای کناری و میز قهوه. هنگام انتخاب میز قهوه خوری مناسب، اندازه اتاق و چیدمان مبلمان خود را در نظر بگیرید. از میزهای پایه دار به عنوان میزهای کناری بین صندلی ها و مبل ها استفاده کنید.

 

به نورپردازی فکر کنید

نورپردازی یک عامل کلیدی در روحیه کلی اتاق شماست و هنگام برنامه ریزی برای چیدمان مبلمان راحتی اتاق نشیمن سهم بزرگی دارد. پنجره ها نور طبیعی کافی را به داخل می دهند، در حالی که لوسترها، دیوارکوب ها و لامپ ها اتاق را در شب روشن نگه می‌دارند.

فضایی برای ذخیره سازی درست کنید

اتاق های خانوادگی اغلب کانون های ذخیره سازی هستند، بنابراین چیدمان مبلمان راحتی اتاق نشیمن فضای مناسبی برای کابینت ها و دراورها فراهم می‌کند. مطمئن شوید که مقداری فضای ذخیره سازی در نزدیکی تلویزیون برای موارد رسانه ای وجود دارد.

 

در نهایت مبل راحتی به خوبی جای خود را در دکوراسیون منزل شما پیدا می‌کند؛ کافی است کمی زمان برای این کار صرف کنید. برای زیباتر شدن محیط به شما استفاده از کوسن های فانتزی و پاف های همراه را پیشنهاد می‌کنیم.

مبل های راحتی گزینه بسیار مناسبی برای اتاق خواب، اتاق کار و اتاق نشمین هستند. توصیه می‌شود مبل های راحتی را برای مکان هایی مورد استفاده قرار دهید که جنبه رسمی کمتری دارد.

این را همیشه به یاد داشته باشید که پیروی کردن از یک سبک چیدمان سبب زیبایی نمی‌شود. قدری ترس خود را کنار بگذارید و رنگ‌های شاد و دکوراسیون ‌های متفاوت را به دیزاین خود وارد کنید.

با استفاده از کاناپه‌های سه ‌نفره و مبل‌های تکی و یا کاناپه‌های دو نفره با ترکیب مبل‌ های تک‌ نفره و صندلی ‌های مهمان ایده پردازی های منحصر به‌ فرد در چیدمان خود داشته باشید.

بهره گرفتن از یک شومینه، فرش و یا میز تلویزیون سبب می‌شود چیدمان شما به سمت بهتری هدایت شود.

منبع:ایسنا

درباره نویسنده