دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن؛

۲۳ طرح جدید برای زیباترشدن چیدمان آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است و همه ما دوست داریم آشپزخانه‌ای زیبا و پرانرژی داشته باشیم. به همین دلیل است که برخی افراد به فنگ شویی در آشپزخانه روی می‌آورند. برای خانه‌های با متراژ پایین طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک و چیدمان آن می‌تواند روی حال‌وهوای ساکنان منزل تأثیر زیادی بگذارد. قطعا برای خانه‌های بزرگ‌تر با آشپزخانه‌های بزرگ‌تر این تأثیر بیشتر حس خواهد شد. این روزها بسیاری از مردم دکوراسیون‌های مدرن با رنگ‌هایی گرم و انرژی‌بخش را بیشتر می‌پسندند و آشپزخانه‌ای چشم‌شان را می‌گیرد که به‌نوعی منحصربه‌فرد باشد.

اگر طراح داخلی هستید و به‌دنبال ایده‌های الهام‌بخش می‌گردید یا اگر تصمیم دارید آشپزخانه‌تان را با اندکی تغییر به‌روز کنید، با ما همراه باشید تا ۲۳ طرح جدید دکوراسیون آشپزخانه مدرن را به‌شما معرفی کنیم.

۱. دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کف‌پوش چوب سخت

دکوراسیون آشپزخانه مدرن کف‌پوش چوب سخت

جلوه‌ی مدرن این آشپزخانه‌‌ با رنگ سفید کابینت‌ها و لوازم آشپزخانه‌ی استیل تکمیل شده است. صندلی‌های پیشخوان نیز قسمت غذاخوری جزیره آشپزخانه را بیشتر به نما آورده‌اند.

۲. آشپزخانه‌ای با تم‌ خنثی و کابینت‌های چوبی سفارشی

دکوراسیون آشپزخانه مدرن آشپزخانه‌ای با تم‌ خنثی

آشپزخانه‌ی فوق اولش این‌قدر مدرن نبود! بلکه با نوسازی از ظاهری مدرن برخوردار شد. طراحان این مجموعه، علاوه‌بر فضاپردازی و اضافه‌‌کردن چند پنجره‌ی جدید، نورپردازی محیط را با درنظرگرفتن ‌سبک اولیه‌ی آشپزخانه مطابق استانداردهای روز تغییر دادند. کابینت‌های سفارشی این آشپزخانه نیز در جریان نوسازی به‌روز شدند. اما طراحان تمام تلاش‌شان را کردند تا ضمن ایجاد تغییرات مدرن آسیبی به سبک اولیه و اصیل این آشپزخانه نزنند.

۳. دکوراسیون آشپزخانه مدرن با تم خنثی و دیوار چوبی

دکوراسیون آشپزخانه مدرن تم خنثی دیوار چوبی

در این آشپزخانه‌ مدرن به‌لطف جزیره‌ی سفید و طبقات دیواری و کابینت‌های هم‌رنگش هرگز جا برای وسایل آشپزخانه کم نمی‌آید. فضای باز و خنثی آشپزخانه‌ی فوق با اضافه‌کردن اجاق‌گاز قرمز و لامپ‌های آویز بزرگ از حالت کسالت‌بار درآمده است. دیوار چوبی روبه‌روی جزیره نیز علاوه‌بر افزایش گیرایی محیط در ایجاد این تنوع نقش بسزایی دارد.

۴. آشپزخانه‌ای با سطوح مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با سطوح مدرن

کف بتنی صیقلی و سفید دوغی کابینت‌ها باعث دلپذیرترشدن فضای باز این آشپزخانه مدرن شده‌اند.

۵. آشپزخانه‌ای با ظاهر ساده و دلپسند

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با ظاهر ساده و دلپسند

کابینت‌های سفید ساده در ترکیب با جزیره‌ی چوبی و کف بتنی پرداخت‌شده‌ جلوه‌ای صاف و صیقلی به این آشپزخانه مدرن که با قسمت ناهارخوری ادغام شده است، بخشیده‌اند. ‌لامپ آویز قرمز نیز تنوع رنگی جالبی در فضا ایجاد کرده است.

۶. دکوراسیون آشپزخانه مدرن جادار و روشن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای جادار و روشن

در این آشپزخانه‌ی سفید و روشن نیز شاهد فضایی مختص ناهارخوری هستیم. ازلحاظ جا برای وسایلی که نیازی نیست جلوی چشم باشند به‌لطف جزیره‌ی دوقلو و کابینت‌های فراوان در دوطرف هیچ مضیقه‌ای حس نمی‌شود. لوازمی همچون گاز، یخچال و سردکن نوشیدنی هم توکار تعبیه شده‌اند و نمای مدرن آشپزخانه را با سطوح صیقلی و براق‌شان جلوه‌دارتر کرده‌اند.

۷. آشپزخانه‌ای با روکابینتی کوارتز و کف‌پوش چوبی منحنی

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با روکابینتی کوارتز

دکوراسیون آشپزخانه مدرن فوق به کف‌پوش جنس چوب گیلاس مزین شده است و قطعات کف‌پوش نیز طبق الگویی منحنی‌وار چیده شده‌اند تا با فرم شعاعی ساختمان هماهنگ باشند. این هماهنگی یکی از آن ظریف‌کاری‌هایی است که در طراحی مدرن این آشپزخانه جلب‌ توجه می‌کند. استفاده از سطوح گران‌قیمتی همچون روکابینتی‌های کوارتز جلوه‌ی صنعتی دیوار بتنی کناری را خنثی کرده است. همچنین کابینت‌ها و جزیره‌ها به‌خاطر پایه‌های تورفته‌شان حالتی شناور دارند و ازاین‌بابت به بازتر دیده‌شدن فضا کمک کرده‌اند.

۸. آشپزخانه‌ای سفید با پلان باز و کابینت‌های چوبی

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای سفید با پلان باز

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن فوق، طراحان فضای هرزرفته‌ی انتها را به گوشه‌ای دنج و دلنشین برای غذاخوری تبدیل کرده‌اند. ترکیب دیوار خاکستری تیره‌ی قسمت ناهارخوری با کابینت‌های چوبی دیوار کناری نیز تنوع چشم‌نوازی به فضای سرتاسر سفید این آشپزخانه‌ بخشیده است.

۹. آشپزخانه‌ای با لوسترهای کروی شیک و سقف کاذب

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با لوسترهای کروی شیک

در این آشپزخانه‌ی مدرن شاهد دو لوستر کروی بامزه در بالای جزیره هستیم که به چشم خوش می‌نشینند و ضمنا رویه‌ی مرمری جزیره را بیشتر به نما می‌آورند. کابینت‌های شیشه‌ای سفید هم به‌اضافه‌ی دیوارپوش‌های سفید طرح‌جناغی و سقف کاذب خاکستری روشن جلوه‌ی مدرن این آشپزخانه را تکمیل کرده‌اند.

۱۰. آشپزخانه‌ا‌ی تک‌رنگ با جزیره‌ی بزرگ و لوازم استیل

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ا‌ی تک‌رنگ با جزیره‌ی بزرگ

در آشپزخانه‌ی فوق ترکیب هوشمندانه‌ی نور طبیعی و نورپردازی تزئینی باعث تقویت جلوه‌ی سرتاسر سفید این فضا شده است. روکابینتی‌های سفید و صیقلی نیز نور را به‌خوبی بازتاب می‌دهند. جزیره‌ی بزرگ این آشپزخانه مدرن هم که از یک سمت به فضایی برای غذاخوری ختم می‌شود با آن صندلی‌های پیشخوان سفید ساده نمای فوق‌العاده‌ای پیدا کرده است. همان‌طور که می‌بینید این آشپزخانه با لوازم استیل و توکار تجهیز شده است. چند وسیله‌ی تزئینی کوچک نیز که در گوشه‌وکنار می‌بینید از ذوق و سلیقه‌ی شخصی خبر می‌دهند.

۱۱. آشپزخانه‌ای با ترکیب رنگی سبز و قهوه‌ای و دیوارپوش‌ سبز

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با ترکیب رنگی سبز و قهوه‌ای

دکوراسیون آشپزخانه‌ مدرن بالا، با قهوه‌ای گردویی کابینت‌ها و سبز روشن دیوارپوش براق بین‌کابینت‌ها روح گرفته است. روکابینتی‌های سفید هم هماهنگی خیلی ظریفی با سایر عناصر دارند و درعین‌حال مانع خودنمایی ترکیب روح‌بخش سبز و قهوه‌ای نیستند.

۱۲. آشپزخانه‌ای سفید با چشم‌انداز دریا

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

این آشپزخانه‌ مدرن و پرجلوه رو به چشم‌انداز ساحلی آرام با شن‌های سفید ساخته شده است که از آن‌سوی پنجره‌های بزرگش به‌خوبی پیداست. استفاده از کابینت‌های خاکستری ملایم نیز اندکی تنوع بافت در فضا ایجاد کرده است. درمجموع شاهد فضایی دلباز با سطوحی صاف و صیقلی هستیم.

۱۳. آشپزخانه‌ای سفید با جزیره‌ی بزرگ و صندلی‌های پیشخوان نارنجی

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای سفید با جزیره‌ی بزرگ

در آشپزخانه‌ی فوق نیز نمونه‌ی دیگری از کاربرد سطوح صاف در طراحی‌های مدرن را می‌بینید. در این آشپزخانه‌ی بزرگ به‌طرز هوشمندانه‌ای از هیچ‌گونه جزئیات اضافه‌ای استفاده نشده است و در عین سادگی چیزی برای آشپزی و پذیرایی کم ندارد. جزیره‌ی وسط هم از یک سمت برای غذاخوری درنظر گرفته شده و با آن صندلی‌های پیشخوان نارنجی رنگ‌ولعابی زنده به فضا بخشیده است.

۱۴. آشپزخانه‌ای با رنگ‌های متضاد و جلوه‌ای ساده و دلپسند

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با رنگ‌های متضاد

آشپزخانه‌ی فوق دارای فضایی بهینه برای آشپزی و صرف غذاست. برای کابینت‌ها از حداقل یراق‌آلات استفاده شده است و ازاین‌لحاظ شاهد طراحی مینیمال یا کمینه‌گرا هستیم. جزیره هم شکل جالبی دارد و صفحه‌ی روی آن مدل آبشاری کار شده است (چون صفحه‌ی رو از کناره‌ها پایین آمده است به آن مدل آبشاری می‌گویند). همه‌ی اینها به‌اضافه‌ی صندلی‌های پیشخوانِ مدل خطی جلوه‌ی ساده و دلپسندی در فضا ایجاد کرده‌اند. ‌قهوه‌ای پررنگ کابینت‌ها نیز تضاد چشم‌نوازی با سفیدی پیرامون دارد.

۱۵. آشپزخانه‌ای خنثی با روکابینتی‌های سنگی طویل

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای خنثی با روکابینتی‌های سنگی طویل

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن فوق از روکابینتی‌های سنگی استفاده شده است. فضای تک‌رنگ این آشپزخانه‌ مدرن و جادار به‌لطف ترکیب خنثی سنگ و کاشی، تنوع و بافت زیبایی دارد.

۱۶. آشپزخانه‌ای باز و پرنور به‌سبک مینیمال

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای باز و پرنور به‌سبک مینیمال

آشپزخانه‌ و پذیرایی مدرن و مینیمال فوق سرتاسر سفید طراحی شده‌اند و به‌همین‌خاطر حس عجیب بی‌وزنی را القا می‌کنند. پایه‌های کابینت‌ها و مبلمان حالت تورفته دارند و باعث شده‌اند که دیوارها و وسایل شناور به‌نظر برسند. پنجره‌ی بالای دیوار آشپزخانه هم انتخاب به‌جایی برای استفاده از نور طبیعی بوده است.

۱۷. آشپزخانه‌ای مدرن با جزیره‌ای بزرگ‌تر از اندازه‌ی قابل‌انتظار

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای مدرن با جزیره‌ای بزرگ‌تر از اندازه‌ی قابل‌انتظار

جزیره‌ی آشپزخانه‌ی فوق کمی از اندازه‌ی معمول بزرگ‌تر درنظر گرفته شده است تا فضایی مجزا برای غذاخوری و نشیمن داشته باشد. ارتفاع قسمت غذاخوری پایین‌تر از سطح پیشخوان طراحی شده است و استفاده از صندلی‌های اکریلیک برای هر دو قسمت غذاخوری و پیشخوان را نیز می‌توان انتخاب درخورتوجهی دانست. کابینت‌های ساده و نمابراق هم جلوه‌ی مدرن‌تری به قسمت پشتی این آشپزخانه‌ی باز بخشیده‌اند.

۱۸. آشپزخانه‌ای گرم و راحت

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای گرم و راحت

ازجمله ویژگی‌های آشپزخانه مدرن فوق می‌توان به دیوارپوش‌ براق پشت گاز و روکابینتی‌های گرانیت اشاره کرد. طراح با انتخاب چرم عسلی برای صندلی‌های پیشخوان و قهوه‌ای گردویی تیره برای کابینت‌ها گرمی و راحتی دلپذیری در فضا ایجاد کرده است.

۱۹. آشپزخانه‌ای با تنوع بافتی بی‌نظیر

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با تنوع بافتی بی‌نظیر

ازجمله بافت‌های متنوعی که در این آشپزخانه مدرن کار شده‌اند می‌توان به دیوار سنگی، صفحه‌ی شیشه‌ای میز و سقف چوبی هالوژن‌دار اشاره کرد. آشپزخانه‌ی فوق با کابینت‌ها، روکابینتی‌ها، صندلی‌های پیشخوان و دیوارپوش‌های طیف خاکستری درواقع نمونه‌ای خوش‌ساخت از آشپزخانه‌های مدرن تک‌رنگ است.

۲۰. آشپزخانه‌ای مدرن و شیک

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای مدرن و شیک

آشپزخانه‌ی فوق سرشار از ایده‌های طراحی است. از پیانوی خوش‌ترکیب آن‌گوشه گرفته تا نورپردازی حساب‌شده همگی از ذوق و سلیقه‌ی طراح این آشپزخانه خبر می‌دهند. شومینه‌ی دیواری و روکابینتی‌های براق لاک‌الکلی هم که جلوه‌ی مدرن آشپزخانه را صدچندان کرده‌اند.

۲۱. دکوراسیون آشپزخانه مدرن با تجهیزات لوکس

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای مدرن با تجهیزات لوکس

تجهیزات لوکس و گران‌قیمت این آشپزخانه رؤیای هر سرآشپزی است. نور آبی زیر کابینت‌ها باعث درخشش چشم‌نواز کاشی‌های دیوارپوش بین‌کابینتی شده است و طیف رنگی خنثی آشپزخانه نیز با رنگ تیره‌ی کابینت‌ها تضاد دلپذیری ایجاد کرده است.

۲۲. دکوراسیون آشپزخانه مدرن و دوست‌دار محیط زیست

دکوراسیون آشپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با طراحی محیط‌زیست‌دوستانه

طراحی محیط‌زیست‌دوستانه‌ی این آشپزخانه مدرن نوآوری جالبی است. روکابینتی‌هایی که در این آشپزخانه کار شده‌اند بازیافتی هستند و چون در ترکیبات‌شان پَرَک نقره وجود دارد کمی هم می‌درخشند. پرده‌ی کرکره‌ای بامبو، کابینت‌ها، کف و یراق‌آلات‌ نیز جلوه‌ی مدرنی به فضا بخشیده‌اند.

۲۳. آشپزخانه‌ای با تأکیدات مدرن

دکوراسیون آ‌شپزخانه مدرن - آشپزخانه‌ای با تأکیدات مدرن

خطوط عمودی چوب بامبوی کابینت‌ها ظاهر جاداری به این آشپزخانه بخشیده‌اند. رنگ‌های سفید و صندلی‌های پیشخوان استیل نیز ازجمله جلوه‌های مدرن آشپزخانه‌ی فوق به‌شمار می‌روند.

درباره نویسنده