دکوراسیون آبی فیروزه ای و رنگ‌های مکمل آن در طراحی داخلی

فیروزه‌ای از جمله رنگ‌های بسیار زیبا، پر زرق‌وبرق و شیک است. طراحی داخلی با رنگ‎ فیروزه‌ای می‌تواند دکوراسیون سلطنتی و جذابی را برای شما به ارمغان آورد. این رنگ در عین اینکه بسیار پرجنب‌وجوش است اما آرامش‌بخش نیز می‌باشد.

دکوراسیون آبی فیروزه ای بسیار زیبا، شیک، تر و تازه و پویا است و هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. شما می‌توانید صرف‌نظر از سبک طراحی داخلی‌تان، از این رنگ به عنوان رنگ تاکید در تمامی اتاق‌های خانه استفاده کنید.

 

اولین استفاده از فیروزه‌ای به عنوان رنگ در سال ۱۵۷۳ در انگلستان اتفاق افتاد. بعد از آن بود که فیروزه‌ای به رنگ بسیار محبوبی تبدیل شد و امروزه نیز در طراحی داخلی جایگاه ویژه‌ای دارد. این سایه‌ی خاص از آبی در واقع ترکیب ظریفی از آبی و کمی سبز است.

طیف‌های رنگی مختلفی از فیروزه‌ای وجود دارند و برای گرمی بیشتر آن معمولا مقدار بسیار کمی زرد به آن اضافه می‎‌شود. رنگ فیروزه‌ای می‌تواند برای  اتاق‌های نشیمن، اتاق خواب، حمام، آشپزخانه و حتی دفاتر کاری نیز بکار برده شود. در ادامه ایده‌هایی را برای نحوه‎‌ی استفاده از رنگ فیروزه‌ای در بخش‌های مختلف خانه به شما معرفی می‌ شود.که می‌توانند الهام‎‌بخش دکوراسیون شما باشند.

رنگ آبی فیروزه ای با چه رنگی ست میشود؟

تقریبا می‌توان به قاطعیت گفت که رنگ فیروزه‌ای با تمامی طیف‌های رنگی به خوبی ترکیب ‌می‌شود و دکوراسیون جذابی را می‌سازد. ترکیب فیروزه‌ای با رنگ های کرمی مثل نارنجی، زرد، قرمز و مخصوصا لیمویی فوق‌العاده است. همینطور این رنگ با تمامی سایه‌های رنگی آبی به خوبی ترکیب می‎‌شود.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای

بهترین مکمل رنگ فیروزه ای

بهترین پالت‌های رنگی فیروزه‌ای با ترکیب این رنگ با رنگ‌های مکمل آن یعنی سفید، سیاه، صورتی، زرد، سبز و بنفش اتفاق می‌افتد که جلوه‌ی آن را چندین برابر می‌نماید. ترکیب رنگ سفید و فیروزه‌ای یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی طراحی داخلی می‌باشد که نظیر آن پیدا نمی‎‌شود. اتاق نشیمن زیر تاییدی بر این ادعا می‌باشد.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
رنگ سفید یک نمونه از مکمل رنگ فیروزه ای

دکوراسیون فیروزه ای طلایی

برای یک ظاهر زرق‌وبرقدار می‌توانید فیروزه‌ای را با رنگ‎‌های طلایی ترکیب کنید. مطمئنا دکوراسیون فیروزه ای طلایی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی داخلی فضاهای بزرگ و سطلنتی است. نگاهی به دکوراسیون فیروزه ای طلایی زیر بیندازید.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
نمونه‌ای از یک دکوراسیون فیروزه ای طلایی

دکوراسیون آبی فیروزه ای: از رنگ فیروزه‌ای در چه قسمت‌هایی از خانه می‌توان استفاده کرد؟

رنگ دیوار

مثل بسیاری از رنگ‎‌های پرجنب‌وجوش، این رنگ نیز می‌تواند انتخاب جالبی به عنوان رنگ دیوار تاکید باشد. از نظر طراحان داخلی دیوار تاکید دیواری است که طراحی آن کاملا متفاوت‌تر از دیگر دیوارهای اتاق می‌باشد. شما می‌توانید این تفاوت را به وسیله‌ی رنگ، کاغذدیواری، تزئین دیوار، سنگ، چوب یا هر ایده‌ی دیگر ایجاد کنید. رنگ فیروزه‌ای می‌تواند انرژی و روشنایی را به فضای اتاق شما اضافه کند.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای با کمک دیوار تاکید

اگر دوست دارید که رنگ‎ فیروزه‌ای را برای کل دیوارهای اتاق نشیمن‌تان بکار ببرید، بهتر است به سمت سایه‌های کمرنگ آن بروید. معمولا استفاده‌ از طیف‌های پررنگ فیروزه‌ای برای کل دیوارها ریسک بالایی دارد و می‌تواند فضای تاریک و آشفته‌ای بسازد اما طیف‌های کمرنگ آن پس‌زمینه‎‌ی عالی را برای مبلمان رنگی اتاق فراهم می‌کند.

اتاق نشیمن زیر نمونه‌ی زیبا از یک اتاق نشیمن با دیوارهای فیروزه‌ای است. رنگ آرامش‌بخش دیوارها از تندی رنگ‌های مبلمان کاسته و فضای متعادلی را ایجاد کرده است.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون فیروزه ای طلایی
دکوراسیون آبی فیروزه ای
مکمل رنگ فیروزه ای

طیف‌های گرم و روشن رنگ فیروزه‌ای این امکان را به شما می‌دهند که از آن‌ها در اتاق‌های خواب نیز استفاده کنید. معمولا این سایه‌های رنگی بسیار آرامش‌بخش هستند و بهترین مکان را برای استراحت و خواب شما را فراهم می‌کنند.

دکوراسیون آبی فیروزه ای برای اتاق خواب
دکوراسیون آبی فیروزه ای برای اتاق خواب
دکوراسیون آبی فیروزه ای برای اتاق خواب

این رنگ برای دیوارهای اتاق ناهارخوری و آشپزخانه نیز فوق‌العاده زیبا می‌باشد و می‌تواند فضای رمانتیک و آرامش‌بخشی را برای شما فراهم نماید. شما می‌توانید بسته به سلیقه‌ی خود از انواع رنگ مکمل آبی فیروزه ای برای فضاهای ناهارخوری و آشپزخانه‌ی خود استفاده کنید.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای

مبلمان

اگر شما نمی‌خواهید که از رنگ فیروزه‌ای به عنوان رنگ دیوار استفاده کنید، پیشنهاد بعدی ما به شما استفاده از آن به عنوان رنگ مبلمان می‌باشد. مبلمان فیروزه‌ای رنگ انتخاب جدید و دوست‌داشتنی است که می‌تواند ظاهر متفاوتی را برای اتاق‌تان به ارمغان آورد.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای
مبل آبی فیروزه ای با چه رنگی ست میشود؟

گفته می‎‌شود که فیروزه‌ای جزو رنگ‌های سرد می‌باشد و شما بهتر است که در کنار مبلمان فیروزه‌ای رنگ خود از رنگ‌های گرمی مثل نارنجی، زرد، خردلی و طلایی استفاده کنید. در مجموعه‌ی چی بچین این امکان نیز برای شما وجود دارد که مبلمان دلخواه را خود را در هر طیف رنگی از رنگ فیروزه‌ای از فروشگاه آنلاین چی بچین سفارش دهید. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین می‌توانید جدیدترین مبلمان‌های روز دنیا را مشاهده کنید و نسبت به سفارش آن‌ها در هر رنگ و طرح پارچه مبلی اقدام کنید.

 

لوازم جانبی

شما می‌توانید از رنگ فیروزه‌ای در جزئیات کوچکی در کنار پالت رنگی اتاق‌تان استفاده کنید و فضای یکنواخت اتاق را در هم بشکنید. شما می‌توانید با کمک کوسن‌ها، آباژورها، ظروف سفالی، گلدان و آثار هنری، رنگ فیروزه‌ای را به دکوراسیون‌تان اضافه کنید و رنگ و روح تازه‌ای به اتاق‌تان دهید.

دکوراسیون آبی فیروزه ای
دکوراسیون آبی فیروزه ای

منبع:chibechin

 

درباره نویسنده