پ٫ فروردین ۳۰ام, ۱۴۰۳

جهانی آشنا و غریب در نمایشگاه نقاشی «هوم خانه نیست»

نمایشگاه آثار علی رستگار با عنوان «هوم خانه نیست» ترکیبی از معماری با صحنه‌هایی سورئال از جهانی هم‌زمان آشنا و غریب می‌سازد.

نمایش آثار علی رستگار جمعه ۱۶ آبان در گالری آرتیبیشن افتتاح می‌شود و امکان بازدید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای عموم وجود خواهد داشت و همچنین به‌صورت آنلاین قابل دسترسی خواهد بود.

رستگار با ترکیب معماری با صحنه‌هایی سورئال از جهانی هم‌زمان آشنا و غریب، شبیه به واقعیت روزمره و فرای آن، با سخره گرفتن جاذبۀ زمین در تعلیق انسان‌ها در تصویر، رویاهایی با ظاهری شیرین می‌سازد که هر آینه در انتظار ویرانی، سرنگونی و نابودی‌اند.

در توضیح این نمایشگاه آمده است: نقاشی‌های رستگار گویای مفهومی استعاره‌ای از ابژه‌ها است. او در نمایشگاه «هوم خانه نیست» مفهوم خانه را علاوه ‌بر دارا بودن مفاهیمی جهان‌شمول، از محلی برای سکونت و زیستن گرفته تا معانی‌ای مربوط به هویتی ایستا و مکان‌مند، ما را در فضایی دوگانه به تعلیق می‌کشاند. خانۀ او در گسترده‌ای ناپایدار واقع شده که همواره بی‌وطنی او را به ما گوشزد می‌کند. نقاشی‌های او گویای نسلی سرگردان‌اند.

مخاطبین می‌توانند به مدت ۱۰ روز برای بازدید از این نمایشگاه به گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیۀ ارشاد، نرسیده‌ به اتوبان همت، گل‌نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن (کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان قندی (دریا)، پلاک ۶ مراجعه نمایند.

منبع:ایرنا

درباره نویسنده