تهیه سند بازآفرینی شهر خرم‌آباد

رئیس اداره معماری و ساخت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی راه و شهرسازی لرستان بر تهیه سند بازآفرینی شهر خرم‌آباد تاکید کرد.

برزو بردی‌نشین اظهار کرد: بازآفرینی شهری به معنای ارتقای کیفیت زندگی شهری است که این امر با مشارکت دستگاه‌ها و مردم صورت گیرد.

وی بیان کرد: بازآفرینی شهری تنها موضوعی کالبدی نیست بلکه جنبه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگ را در برمی‌گیرد و نیازمند همکاری همه‌جانبه دستگاه‌ها، سمن‌ها و مردم(شهرسازی مشارکتی) در این راستاست.

رئیس اداره معماری و ساخت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی راه و شهرسازی لرستان عنوان کرد: برای موضوع بازآفرینی چندین پیشنهاد را به وزارت راه و شهرسازی ارائه شده است که در صورت موافقت این وزارتخانه آنها را عملیاتی خواهیم کرد.

بردی نشین گفت: یکی از این پیشنهادات با توجه به بافت دو شهرستان خرم‌آباد و بروجرد، مطالعه بافت تاریخی این دو شهرستان است.

وی اضافه کرد: طالعه طرح بازآفرینی شهر خرم‌آباد نیز یکی از پیشنهاداتی بوده که به وزارت راه و شهرسازی داده شده است که در صورت موافقت و اخذ مجوز مطالعه آن، براساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی کل شهر خرم‌آباد مطالعه و محدوده‌ها مشخص و در نهایت سند بازآفرینی شهری برای آن تهیه و تعریف می‌شود.

رئیس اداره معماری و ساخت‌های واجد ارزش و طرح‌های بازآفرینی راه و شهرسازی لرستان افزود: همچنین طراحی نهر شهوا یکی دیگر از پیشنهادات به وزارت راه و شهرسازی بوده است که براساس آن از سرچشمه تا انتهای نهر تعریف کاربری صورت می‌گیرد.

بردی‌نشین بیان کرد: اصلاح طراحی محور محله پشت‌بازار و درب‌دلاکان از دیگر پیشنهادات به وزارت راه و شهرسازی بوده است که در صورت موافقت و تامین اعتبار برای این چند پیشنهاد عملیات اجرایی آنها از شروع خواهیم کرد.

وی گفت: برای انجام این مطالعات و کارهای اجرایی آنها، دو میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی کرده‌ایم که امید می‌رود وزارت با پیشنهادات مذکور موافقت کند.  

ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *