پ٫ مرداد ۲۰ام, ۱۴۰۱

تصویب طرح جامع شهر سلماس

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت:طرح جامع شهر سلماس به منظور ایجاد محیط زیست بهتر برای مردم و اعتلای برنامه‌های شهرسازی در شورای‌عالی شهرسازی و معماری تصویب شد.

به نقل از روابط عمومی سید محسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اظهارداشت: طرح جامع شهر سلماس در چارچوب ضوابط و مقررات شهرسازی و با لحاظ شیوه‌های نوین ساختمانی با توجه به شرایط اقلیمی سلماس تهیه و در شورای‌عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید. 

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی و شرایط بومی مردم منطقه در برنامه‌ریزی شهری لحاظ شده، افزود: در جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری پیشنهادها و لوایح شهرسازی و مقررات مربوط به طرح جامع شهر سلماس شامل منطقه‌بندی، نحوه استفاده از اراضی، تعیین مناطق صنعتی، بازرگانی، خدماتی، مسکونی، تأسیسات عمومی، فضای سبز و سایر نیازمندیهای عمومی شهر بحث و بررسی شد.

وی تصریح کرد: اراضی مورد نیاز اجرای نهضت ملی مسکن با تصویب طرح جامع شهر سلماس تأمین و روند خانه‌سازی برای متقاضیان واجد شرایط تسریع می‌یابد.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با تأکید بر اینکه اجرای دقیق طرح جامع توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی الزامی است، گفت: با اجرای این طرح توسعه کالبدی موزون شهر و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فضاهای شهری و تأمین آسایش، رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر سلماس فراهم می‌شود.

جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری با حضور وزیر راه و شهرسازی و اعضای شورا برگزار شد.

فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *