ش٫ فروردین ۲۵ام, ۱۴۰۳

تسریع فرایند صدور پروانه نباید فدای کیفیت نماهای ساختمانی شود

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: باید در تسریع صدور پروانه‌های ساختمانی توجه ویژه‌ای به نماهای ساختمانی شود.

مهدی عباسی صبح امروز در هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در ارتباط با فرایند صدور پروانه ساختمانی و برنامه‌ریزی شهرداری تهران برای کاهش صدور پروانه، اظهار کرد: تسریع در فرایندها نباید کیفیت را از بین ببرد و همزمان با تصریح صدور پروانه‌های ساختمانی باید اقدامات لازم در ارتباط با کیفیت‌بخشی نماهای ساختمانی نیز صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه حدود چهار ماه پیش مصوبه‌ای در ارتباط با طراحی و پایش نماهای ساختمانی شهر تهران به تصویب شورای شهر تهران رسید، گفت: در این مصوبه به نماهای ساختمانی توجه ویژه‌ای شده است که هم کمک به تسریع صدور پروانه می‌کند و هم از منظر سیمای شهری صیانت را انجام می‌دهد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به گذشت چهار ماه از مصوبه اشاره شده گفت: در این رابطه نیاز است تذکراتی را مطرح کنم؛ نخست اینکه علی‌رغم تشکیل کمیته‌های نما در مناطق متاسفانه به توجه به اختلالات سیستمی در دو ماه گذشته در سامانه‌های شهرداری؛ دسترسی به سامانه‌های کمیته‌های نما در برخی از مناطق با مشکل جدی روبرو شده است.

عباسی تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد اینکه در فرایند مرحله نظارت نماهای ساختمانی ضعف جدی وجود دارد و شهرداری باید به این موضوع توجه ویژه‌ای را داشته باشد و در فرایند نظارت‌ها و در پایان کار ساختمان‌ها به این موضوع عنایت ویژه‌ای داشته باشد.

به گزارش تسنیم، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز با اشاره به تذکر مطرح شده از سوی مهدی عباسی گفت: نظارت بر نمای ساختمانی از وظایف و کارهای مهندسین ناظر است و از سازمان نظام مهندسی خواسته شود که نظارت ویژه‌ای را در ارتباط با نمای ساختمان‌ها داشته باشد و این کار از سوی مهندسین ناظر جدی گرفته شود.

تسنیم

درباره نویسنده