برترین دانشگاه‌های جهان در رشته “معماری”

نتایج رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های جهان در رشته “معماری” توسط نظام رتبه‌بندی کیواس منتشر شد.

به نقل از آرک‌دیلی، رتبه بندی “کیواس” یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه بندی بین المللی است که توسط مؤسسه کاکارلی سیموندز انگلستان صورت می گیرد. یکی از رتبه‌بندی‌های مهمی که این پایگاه به صورت سالانه انجام می‌دهد، ارزیابی و سنجش دانشگاه‌ها در حوزه‌های موضوعی مختلف است. رتبه بندی موضوعی “کیواس” بر اساس چهار شاخص بررسی شهرت دانشگاه، ارزیابی کارفرمایان، تعداد استنادها به ازای هر مقاله و  h-index  صورت می‌پذیرد و این شاخص‌ها هر کدام با وزنی متناسب با هر حوزه موضوعی، جهت معرفی بهترین دانشگاه‌ها مشخص می‌شوند. بخشی از اطلاعات مورد نیاز رتبه‌بندی موضوعی “کیواس” از طریق پایگاه استنادی اسکوپوس و بخش دیگر نیز از اطلاعات حاصل از نظرسنجی‌ها به دست می آید.

در آخرین نسخه این رتبه بندی که اخیرا برای سال ۲۰۲۲ میلادی منتشر شد، ۵۱ موضوع (رشته) مختلف مورد بررسی قرار گرفتند.

نتایج این رتبه‌بندی برای رشته “معماری” نشان می‌دهد که موسسه فناوری ماساچوست برای سومین سال متوالی در جایگاه اول این رتبه‌بندی برای رشته معماری باقی ماند.

آخرین نسخه رتبه بندی کیو اس برای رشته معماری در سال ۲۰۲۲ میلادی به شرح ذیل است:

۱- موسسه فناوری ماساچوست (MIT) ( کمبریج، آمریکا)

۲- دانشگاه صنعتی دلفت ( دلفت، هلند)

۳- کالج دانشگاهی لندن (UCL ) ( لندن، انگلیس)

۴- موسسه فناوری فدرال سوئیس (زوریخ، سوئیس)

۵- دانشگاه هاروارد ( کمبریج، آمریکا)

۶- دانشگاه ملی سنگاپور (NUS)( سنگاپور، سنگاپور)

۷- دانشکده معماری منچستر(منچستر، انگلیس)

۸- دانشگاه کالیفرنیا، برکلی ( برکلی، آمریکا)

۹- دانشگاه شینهوا( پکن، چین)

۱۰- دانشگاه پلی تکنیک میلان (میلان، ایتالیا)

ایسنا

درباره نویسنده


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/barandat/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35