امام‌جمعه یزد: معماری اصیل ایرانی در ساخت و سازها مورد توجه قرار گیرد

 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: در معماری‌های امروز به ویژه در مورد هدر رفت مصرف انرژی مشکلات زیادی وجود دارد، باید در ساخت و ساز بناها برای رفع این معضل در حوزه صنعت ساختمان تدابیر ، راهکار و اقدام لازم از سوی سازندگان بناهای مسکونی و تجاری اتخاذ شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روزیکشنبه در دیدار با اعضای منتخب شورای شهر یزد افزود: در برخی مناطق،  اصول مهندسی‌  ساخت بنا باید عوض شود زیرا توجهی به تامین نور، سرمایش و گرمایش سازه نشده و مروج مصرف گرایی است که می توان این موضوع را در مقایسه مهندسی مراکز خرید امروزی با بازارهای سنتی یزد و دیگر شهرهای استان مقایسه کرد.

وی ادامه داد: هزینه‌های هنگفتی برای ساخت پاساژها می‌شود که باید مقدار زیادی انرژی صرف تا روشنایی، سرمایش و گرمایش آن  تامن شود در حالی که در گذشته معماری بر پایه اقلیم و شرایط حاکم بر شهرها بود.

امام‌جمعه یزد در ادامه اظهارکرد: در مساله معیشت به دولت پیشنهاد کرد که صنعت پوشاک را در استان ها بیشتر راه‌اندازی کند و این درخواست را به اعضای شورای شهر و مدیران شهری نیز توصیه و پیشنهاد کرد  که صنایع پوشاک را احیا و در هر شهری دو ،سه واحد مربوط به صنعت پوشاک راه‌اندازی کنید.

ناصری به تشریح دستاوردهای این صنعت در ایجاد اشتغال، درآمدزایی، تامین نیاز کشور و بی‌نیازی از واردات پرداخت و گفت: در حالی که در ایران ظرفیت های زیادی در این صنعت وجود دارد نباید اجناس بی‌کیفیت چینی و ترکیه وارد شود.

وی ادامه داد: حتی شهرداری هم اگر بخواهد منبع درآمدی برای این مجموعه ایجاد کند می تواند در این زمینه ورود و سرمایه گذاری کند و همچنین سر و سامان دادن به اسکان شهروندان خارجی، کار ویژه روی مباحث مرتبط با خانواده که دشمن با زیرکی در این مورد  سرمایه گذاری می کند و بسیاری از مباحث دیگر را در دستور کار خود قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: باید به مساله » سگ گردانی»از سوی برخی افراد به عنوان یک آسیب اجتماعی در جامعه نگاه و با ظرافت ویژه‌ای روی این موضوع کار شود.

ناصری در مورد پارک بانوان یزد هم  افزود: لازم است بحث دوچرخه سواری بانوان در پارک‌های بزرگ ویژه بانوان ساماندهی شود.

وی بیان کرد: برای صدور مجوز با سرعت بیشتر و ظرف یک هفته کارهای  مردم انجام و اگر اینگونه انقلابی عمل شود، نارضایتی مردم را نخواهیم داشت و باید به سرعت برای این منظور برنامه ریزی شود. 

در این مراسم مباحثی همچون اهمیت انتخاب شهردار و شهردار مدنظر شورای ششم، بررسی معیارهای شهردار و فرآیند انتخاب شهردار به صورت شفاف از سوی دبیر موقت شورای ششم شهر یزد مطرح شد.

انتخابات شوراهای شهر و روستا در یزد همزمان با سراسر کشور ۲۸ خردادماه گذشته برگزار شد و این استان ۲۴ شورای شهر دارد. 

ایرنا

درباره نویسنده


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/barandat/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35