استفاده از ظرفیت محله امامزاده یحیی به عنوان نماد تاریخی تهران

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای این محله می‌توان از آن به عنوان نماد تاریخی شهر تهران استفاده کرد و تا جای ممکن است بناهای تاریخی، خصوصی اداره و حفظ شوند.

به گزارش سرویس شورای شهر افق تهران، مهدی عباسی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه مدیران شهری و جمعی از اهالی محله، از اماکن تاریخی، مذهبی و بافت فرسوده سطح محله امامزاده یحیی بازدید کردند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ضمن بازدید به هویت تاریخی و قدمت این محله اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود محله امامزاده یحیی باید با همراهی شهروندان و ارگان‌های مربوطه در جهت حفظ و نگهداری بناهای قدیمی شهر گام برداریم.

عباسی ضمن زیارت امامزاده یحیی از خانه فرهنگ محله، خانه‌ی تاریخی مهربان، موزه تهران قدیم و … دیدن کرد و با تاکید بر حفظ اصالت بناهای قدیمی شهر تهران افزود: باید خانه‌های قدیمی که از پتانسیل‌های بالای تاریخی و فرهنگی برخوردارند محافظت شود چرا که ما باید در جهت صیانت از بناهای تاریخی و قدیمی همچون امامزاده یحیی گام‌های جدی تری برداریم.

وی در پایان ادامه داد: با توجه به ظرفیت بالای این محله می‌توان از آن به عنوان نماد تاریخی شهر تهران استفاده کرد و پیشنهاد من این است تا جای ممکن بناهای تاریخی خصوصی اداره و حفظ بشوند.

افق تهران

درباره نویسنده