آمادگی شهرداری اراک برای نگهداری و مرمت بناهای تاریخی

شهردار اراک گفت: بازار سرپوشیده اراک، یکی از آثار شاخص معماری در سراسر ایران به‌شمار می‌رود و به نوعی هویت تاریخی شهر اراک محسوب می‌شود، در این راستا شهرداری آمادگی کاملی برای نگهداری و مرمت این بنای تاریخی دارد.

علیرضا کریمی در حاشیه بازدید استاندار مرکزی، شهردار اراک و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، از وضعیت بازار تاریخی شهر اراک، اظهار کرد: در بازدیدی که امروز به همراه استاندار و معاون عمرانی ایشان از بازار تاریخی اراک صورت گرفت مشکلات ایمنی این بنا و نقاط حادثه‌ ‌خیزی که احتیاج به مرمت دارد مورد بازدید و بررسی کلی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه توجه به بافت تاریخی اراک و حفظ و نگهداشت از آن یکی از وظایف اصلی مدیریت شهری است، افزود: بازار سرپوشیده اراک، یکی از آثار شاخص معماری در سراسر ایران به‌شمار می‌رود و به نوعی هویت تاریخی شهر اراک محسوب می‌شود، در این راستا شهرداری آمادگی کاملی برای نگهداری و مرمت این بنای را تاریخی دارد.

شهردار اراک تصریح کرد: در سال جدید، طبق روال همیشه اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان برای مرمت این بنا در نظر گرفته‌ایم و در شهرداری بافت تاریخی برای جذب پیمانکار و انجام مناقصه نیز اقدام شده است تا با طی روند اداری عملیات مرمت و نگهداری از بازار را با همکاری اداره کل میراث فرهنگی آغاز شود.

وی ادامه داد: در بودجه تملکات حجم خوبی از اعتبارات را برای تملک خانه‌های تاریخی در نظر گرفته‌ایم و در این زمینه برای تملک خانه محسنی به طور جدی اقدام کرده‌ایم و در حال پیگیری هستیم.

ایمنا

درباره نویسنده


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/barandat/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/barandat/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35